Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mernokinformatikus szak...

BME mernokinformatikus szak megeri jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Az informatkkat es az angolt nagyon szeretem es jol is mennek. Angolbol felsofoku nyelvvizsgam van es a programozas is jol megy. (C++ es java) azonban a matekkal es fizikaval nem nagyon vagyok kibekulve. Milyen szintu tudas kell a felvetelhezes es bentmaradashoz es milyen magas szintu az egyetemen a tananyag?

2017. nov. 9. 23:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát a matek nagyon erős lesz...
2017. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Apum sztorija: az egyetemen vegigbukdacsolta a villamosmernokit ugy ahogy. Nem lett belole jol kepzett szakember, senki sem akarta ot felvenni... Oszinten elmondta nekem, hogy sik hlye volt a matekhoz, csak a fizika miatt SZERETTE VOLNA. Feladta a munkakeresgelest vegul, es elment villanyszerelonek, utana meg kiepitett egy vallalkozast ehhez kapcsolodoan.


Szoval ezzel azt akartam mondani, hogy jelentkezhetsz, meg talan felvesznek, de ha nem megy a 2 legfontosabb tantargy, akkor 1 honapot nem fogsz tulelni es felesleges volt xy penzt kifizetni a felevre. VAGY ugy jarsz ahogy apum - elpazarolsz az eletedbol xy idot, vegigbukdacsolsz es vegul fel se vesznek sehova.

De ennek elkerulese erdekeben:

Matekbol szserintem jarj magantanarhoz, mert ez olyan ez a tantargy vagy megerted vagy nem. Persze gyakorlas a tudas anyja, lehet idovel belejonnel. Ha csak az orai matekozas alapjan tudnek felkeszulni, bevallanam hogy harmas- gyenge negyes korul lennek, de szerencsere van egy matektanar anyukam. :D

Fizika meg... Szerintem ha tisztessegesen tanulsz, tudod a szabalyokat es van egy kis eszed, akkor ki lehet kovetkeztetni MINDENT belole. A szamolas meg szerintem szinten semmiseg (ha megtanulod a kepleteket es erted valamennyire a matekot).

2017. nov. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bekerülni szerintem könnyen belehet. Viszont bent maradni nehezebb. A fizika1 "nagyon egyszerű" az egyetemhez képest. Középiskolás anyagot tanítanak és kérdeznek. A fizika2 már izzasztóbb és sokkal nehezebb. Ez már inkább egyetemi színvonal.

A matek meg a középiskolához képest sokkal nehezebb és több. Teljesíthető, gyengébb alapokkal is, de ahhoz nagyon szorgalmasnak kell lenni.

2017. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Ha BME-n akár bukdácsolva is, de elvégzed a mérnök infót, még akkor is jobb potenciálod lesz informatika terén, mint más magyar egyetemen végzetteknek...


Én nyugodtan beadnám, legfeljebb kibuksz...

2017. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mitől sztároljátok annyira a BME-t

A BME lehet hogy a legkeményebb, és a legszopósabb de a diplomarangsorban egyáltalán nem az első még magyar viszonylatban sem.


Ha jól tudom világszinten valami 600 körül van, az elte 500 szeged meg 450.

Bármilyen egyetemet végzel leszámítva a GDF-et kb ugyan annyi potenciád van.

2017. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem miért sztárolják ennyire a rangsorokat, amiket egytől egyik olyanok állítanak össze, akik angolszász rendszerben végeztek (értsd: SOHA nem lesz egy magyar egyetem sem az első 100-ban, akármennyire is jó - mert egyszerűen nem olyan a magyar rendszer).

Mellesleg megjegyzem, hogy a távol keleti egyetelek magyarhoz hasonlóan a kanyarban sincsenek az ilyen listákon az USA vagy UK egyetemeihez képest, holott sokszorta jobbak a magyarnál.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, dolgoztam már BME-ről, ELTE-ről, PPKE-ről, OE-ről, ME-ről és SZTE-ről is frissen kikerültekkel is, a BME-n kivül az ELTE-ről, OE-ről és az SZTE-ről frissen kikerültek tudása volt még valamennyire használható rövid távon.. (hosszú távon valamennyire kiegyenlítődik)


Persze BME-sek között is vannak hülyék, csak az ottani rendszer valamivel hatákonyabban szűri őket...

2017. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Azért érdekes hogy ezt mondod...

Azért a top 100 ban nem egy keleti egyetem van benn.


[link]


BME nem a hülyéket szűri jobban, hanem azt akinek nem bírja annyira az idegrendszere és nem olyan rohadt erős középiskolából érkezik az bukjon ki.


Volt egy srác... azt hiszem Papp márton (youtuben) elkezdte magyarázni hogy ha te pl dolgozol akkor 90 ezerért fogsz dolgozni és akkor 4 év alatt keresel kb 4 millió forintot, és ha mérnök leszel akkor alapból kapsz 350-et tehát egy év alatt megtérül... (nem ferdítek, lehet fenn van a videó, de lehet leszedte)

Ezzel meg csak annyi volt a bibi ha te 18 éves korodtól dolgozol egy szar gyárban is havi szinten 140-et tuti megkapsz. Ahogy pedig végez a srác, az egyetemen és az ott meglévő pénzbeni különbség nem a fizetéssel arányosan csökken hanem a 2 fizetés különbségével.

A srác meg BME-s.

2017. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

időközben megtaláltam


[link]

2017. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Ha te lennél a munkáltató melyik hallgatót vennéd fel?:


Aki a BSc-t 9 félév alatt végezte el, kettes hármas között van a diplomája, vagy aki 7 félév alatt végezte el és 4-es a diplomája? Ha a BME-re mész nagy valószínűséggel az első hallgató leszel, ha másik egyetemre, akkor nagy valószínűséggel a második hallgató leszel. Szerinted kinek van több esélye a munkaerő piacon?

2017. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

"Ha BME-n akár bukdácsolva is, de elvégzed a mérnök infót, még akkor is jobb potenciálod lesz informatika terén, mint más magyar egyetemen végzetteknek..."


Mi bajod van a NIK-kel, vagy az ELTE-IK-val?

Mivel elég sok hülyeség terjed itt a gyk-n, leírom, hogyan néz ki a dolog a valóságban.

Egyrészt informatikai területen hatalmas a munkaerőhiány, másrészt az informatikában nem a papír számít, hanem a tudásod és a tapasztalatod. Nagyjából szinte mindegy, hogy hol szerzed a diplomádat, azt fogják felvenni, akinek van szakmai gyakorlata (egyetem mellett dolgozott, projektjei voltak, stb.), jól írja meg a tesztet, és helyes választ ad a 2-3 jól irányzott szakmai kérdésre.

2017. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!