Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészként az embernek...

Gyógyszerészként az embernek van lehetősége genetikai, molekuláris biológiai PhD-t csinálnia, vagy inkább a biológusok és az orvostanhallgatók vannak ilyen téren előnyben?

Figyelt kérdés

2017. nov. 17. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmilyen akadálya nincs, a lehetőség megvan rá.
2017. nov. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

A válasz igen, teljesen mindegy honnan jössz, a végzettség kvázi nem számít.


Ami számít, hogy MSc alatt már aktívan kutasd a témát. Minél előbb jelentkezni kell laborokba és keresni a lehetőséget.

Legjobb út egy erős TDK a témában. Lehetőleg legyen pár posztered is.

Ha engem kb programozóként felvettek a SOTE PhD-re, meg a volt konzulensemet BME villamosmérnökiről neurobiológia- elfiz témára, akkor nem lesz problémád :)


Egyébként még a kutatási terv is lehet "kamu". Úgy is rengeteget változik, alakul az évek során. Sokaknak teljesen más disszertáció témája lesz a szakterületről, mint amit leadott felvételikor.


Szóval én mindig azt mondom, hogy még az egyetem és a tárgyak sem olyan lényegesek. A szakmai gyakorlat és labormunka alatt ezerszer többet tanultam, mint bármely órán. Legyen erős term.tud alapod, kicsit értsél a MATLAB-hoz, a többi meg kialakul úgyis :)

2017. nov. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!