Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyakorlott egyetemisták/fősuli...

Gyakorlott egyetemisták/fősulisok! Ti miket ajánlotok elsőéves vizsgázó egyetemistának?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsőéves joghallgató és 1 hónap múlva kezdődik meg a vizsgaidőszak, a vizsgákra való jelentkezés már a héten megkezdődik, de én azért eléggé félek mert az érettségi kivételével még soha nem voltam ilyenen és attól tartok hogy mindenből elsőre megfogok bukni, hiába készülök annyit. Van olyan bevált "recept", amely a segítségemre lehet a minél sikeresebb vizsgák érdekében?

2017. nov. 20. 16:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Hány napot érdemes tanulni egyes vizsgákra (nehézségektől függően)?
2017. nov. 20. 16:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbáld meg úgy beosztani a vizsgákat, hogy egyszerre csak egy tárgyra kelljen készülni, legyen rá elég időd és plusz még annyi, hogy egyszer át tudd olvasni az egészet.


2. Úgy oszd be a vizsgákat, hogy maradjon egy heted az UV hét előtt, hogy ha véletlen valamelyik bukta lenne, akkor még legyen lehetőséged.


3. NE TOLOGASD A VIZSGÁKAT! Ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Ha úgy is érzed, hogy nem tudtál rendesen felkészülni és meg fogsz bukni, akkor is menj el.

Egyrészt sosem fogod magad igazán felkészültnek érezni, akármennyit is tanulsz, másrészt legalább gyakorlod a vizsgaszituációt. Harmadrészt ha tologatod a vizsgákat, annak az lesz az eredménye, hogy a vizsgák 80%-a egy hétre marad, és aztán persze lehetetlen lesz befejezni.


4. Még lehetőleg a vizsgaidőszak előtt szerezd be az összes felkészüléshez szükséges anyagot. Vedd elő a tételsort és nézd át, hogy mihez van anyag, mihez nincs. Amihez nincs, szerezd be. Baromi kellemetlen, mikor alig van időd vizsgáig, ezerrel tanulni kellene és kiderül, hogy a tételsor feléhez nincs is anyagod.


5. Próbálj meg valamiféle beosztást csinálni. Úgy sem fogod tudni betartani, de alapnak jó. Mikor elkezdesz tanulni egy vizsgára, akkor oszd fel a tételsort és tűzd ki, hogy melyik nap hány tételt kell átnézned. És még egyszer mondom, hagyj időt az ismétlésre!


6. Legyen egy normális napi ritmusod. Változó, hogy ki mikor tud leghatékonyabban tanulni, de úgy egészen biztos senki sem, hogy ha nem alszik éjszaka eleget és kávéval meg energiaitallal próbál túlélni. Kelj fel viszonylag időben, egyél normálisan, tarts rövid szüneteket (pl. étkezéssel összekötve), és ALUDJ ELEGET! Nagyon rossz módszer az éjszakázás és nem alvás, mert nagyon könnyen ördögi kör alakul ki. Éjszaka nem alszik, hanem tanul, következő nap emiatt persze nem lesz effektív a tanulás, hiszen baromi fáradt. Kétségbeesik, hogy "már megint semmit nem haladtam", így megint nem fekszik le, hogy be tudja pótolni. Amitől persze még fáradtabb lesz és még szarabbul fog menni.


7. Tény, hogy vizsgaidőszakban sokat kell tanulni, pláne jogon, de mindig hagyj időt egy kis kikapcsolódásra. Itt nem arról van szó, hogy menj el bulizni és idd magad olyan részegre, hogy három napig az ágyból se tudj felkelni, mert az nyilván nem vezet semmire. De ha este beülsz a barátokkal egy forraltborra valahová és beszélgettek másfél-két órát, az nem fog megártani.

Én mindig azt csináltam, hogy reggel 8 felé felkeltem, ettem, elkezdtem tanulni. 10-kor rövid pihenés, tízórai. Egy körül ebéd, akkor egy kicsit hosszabb (mondjuk déltől kettőig) pihenő. Utána megint tanulás estig egy uzsonnás szünettel megszakítva. Vacsi után (mondjuk 7 óra után) már nem nagyon álltam neki tanulni, csak ha nagyon el voltam csúszva. Este (mondjuk 8-tól 10-ig) meg találkoztam barátnőmmel, esetleg megnéztem egy filmet/sorozatot/játszottam kicsit.


8. Ne kérdezgess másokat arról, hogy xy milyen vizsgáztató. Úgy is azoknak lesz a legnagyobb hangja, akik szar jegyet kaptak. És mivel nem voltál ott, fogalmad sem lesz róla, hogy megérdemelték-e vagy sem, de tuti biztos, hogy 99%-uk azt fogja állítani, hogy a tanár volt a szemét. Nekem volt szerencsém látni néhány ilyen "milyen szemét volt a tanár" produkciót, hagy ne mondjam, mindegyik örülhetett, hogy egyáltalán átment, annyira fogalmuk nem volt semmiről.

Persze a hasznos információmorzsákat (pl. melyik tanárnak mi a heppje, mi a kedvenc kérdése stb.), de azoknak a véleményeknek nem érdemes hinni, hogy korrekt-e a vizsgáztató vagy sem.

2017. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
2017. nov. 20. 20:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért izgulok rendesen! Ez is olyan lesz, mint az érettségi (hogy mindenki tart tőle aztán észre veszi hogy túl van rajta) vagy rosszabb?
2017. nov. 20. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Harmadéves joghallgatóként (mint szakmabeli haha :D) anniyt tennék hozzá, hogy első és második félévben a rómára feküdj rá nagyon. Később polgárban nagyon sokat fog segíteni ha most megtanulod. A jogtöriket meg csak meg kell tanulni. Hajrá!
2017. nov. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mennyire jellemző az, hogy a Neptun ismét lefagy? És a vizsgaidőpontok is általában versenyszerű jelentkezésként szoktak lenni? (Mint a tárgyfelvétel)
2017. nov. 21. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a Neptun az egy érdekes történet. Ez függ attól is, hogy hova jársz. Nálunk (Pázmány) nem nagyon szokott lefagyni lévén, hogy nem egy nagy egyetem és tesznek is különböző intézkedéseket is az ügy érdekében (pl első éveseknek máskor, előbb vannak a vizsga/tárgy felvételek mint a többieknek).
2017. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És igen persze, hogy versenyszerű. Minden vizsga limitált létszámú.
2017. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!