Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Gazdasági Egyetem...

Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) vagy Budapesti Metropolitan Egyetem (METU)?

Figyelt kérdés
Kereskedelem és marketing, pénzügy és számvitel illetve gazdálkodási és menedzsment alapszakok érdekelnek. Melyik egyetem jobb/melyikkel járok jobban/egyetem utáni lehetőségek? Pro kontra érvek érdekelnek.

2017. nov. 26. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Pénzüggyel érsz a legtöbbet.És BGE-PSZK-n érdemes tanulni vagy a Corvinuson.
2017. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon unalmasak már az ilyen jellegű kérdések, most jól le fogja savazni mindkét oldal egymást, mintha rohadtul mást tanítanának az ő egyetemükön, vagy valami szuperképességeket lehetne ott elsajátítani, de tök ugyan az a bullshit megy minden üzleti szakon/egyetemen a pénzügy&számvitel meg 1-2 szak kivételével. De felvesznek a multik, mert tudják, hogy azért valószínűleg vannak bizonyos készségeid, ha elvégzel egy ilyen szakot.

Mondjuk ha leültetnek egy SSC-ben és megmutatják, hogy valami erp szoftverben hogy kell majd feljegyzi a számlákat, akkor nem nézel ki a fejedből, mint egy fogyatékos, vagy nem kapsz szívrohamot, ha angolul kell elolvasnod egy üzleti emailt. Kb. erre jók ezek a szakok.

Nézd meg ennél a 2 sulinál a duális képzéseket, mondjuk a kereskedelem és marketingnél a cégeket, TÖK UGYAN AZOK. Szóval ezzel a cégek is tisztában vannak.

Mindkét suli jó, egyedül a BGE-t kerüld el 100 km-es körzetben, ha a pénzügy/számvitelen belül a pénzügy érdekel, mert a pénzügyi tanszék 2 forintot nem ér ott. Pénzügyben a Corvinus verhetetlen, a számviteli képzésük viszont jó.

2017. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
BGE-sként mondom, hogy meg se fontold, hogy erre az egyetemnek nevezett szemétdombra gyere. A végletekig bürokratikus, elavult módszerekkel történő használhatatlan tudást adó tömegoktatás folyik. Egy embert se ismerek, aki szeretne ide járni. És ezt teljesen komolyan mondom. Életem legrosszabb döntése volt, hogy ide jelentkeztem, és az lesz életem egyik legszebb napja, amikor a kezemhez vehetem azt az értéktelen papírfecnit, amire az lesz írva, hogy diploma és örökre elhagyhatom ezt az 'intézményt'.
2017. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

A BGE-n egy miskolci egyetemen szerzett msc-vel is lehet valaki óraadó. A CEU-n, külföldön doktorált oktatók meg messziről kerülik a BGE-t, és előbb mennek inkább a Metropolitan-re oktatni, mint a BGE-re.

[link]

[link]

[link]

[link]

A köztudatból előbb-utóbb úgyis ki fognak menni ezek a sztereotípiák, miszerint a bge mekkora király, a többi meg mind szar. Úgy sem tudjak végletekig fenntartani ezt a hamis képet magukról.

2017. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a METU-n néztem ki a lenti képzést. Erről van valakinek véleménye?


Executive MBA for IT szakközgazdász szak: A képzésre közgazdász alapszakot végzett szakemberek jelentkezhetnek, akik oklevelüket a jelentkezést megelőzően szerezték.


Vagy néztem hasonlót a Corvinuson Informatikai menedzsment szakközgazdász címen, csak ott nincs keresztfélév és ott nem két féléves a képzés hanem 3.


Szerintetek?

2017. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a negyedik is írta, METU szépen lassan dominálni fogja a BGE-t, mert jóval nagyobb tőkéje van, az igényes felsőoktatás pedig sajnos egy nagyon tőkeigényes dolog, ilyen színvonalú oktatókat jelenleg a BGE nem engedhet meg magának: [link]
2017. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha teheted Corvinusra menj pénzügy számvitelre.
2017. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mind a kettőhöz van közöm, egyikre se gyere.

(max BGE PSZF)

2018. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
K bocs elírtam
2018. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy a BGE PSZK a legótvarabb mind közül. KVIK meg KKK még úgy ahogy elmegy.
2018. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!