Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltás egy teljesen más...

Iskolaváltás egy teljesen más szakirányba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy szerintetek mennyire van lehetőségem arra, hogy átvegyenek egy másik iskolába/mennyire éri meg átmenni?

Idén kezdtem a középiskolát, műszaki informatikusnak tanulok jelenleg, ez 4+1 év. (érettségi + szakma) Lassan fél éve tanulom ezt és rájöttem, hogy ez nagyon nem az én világom, nem szeretném számítógép előtt tölteni az egész életemet, bármennyire is "ez a jövő".

Kettő álmom volt, az első, hogy informatikus leszek, de mint fentebb is írtam ez nem az én világom.

A másik, hogy katona, felvételikor be is kerültem, felvettek volna ha nem változtatom meg a sorrendet az informatikai szakirányba. :/

Tanácsokat szeretnék kérni ezzel kapcsolatban.

Mennyire éri meg év közben váltani?

Mennyi az esélye, hogy még mindig felvennének?

Ha várok 4 évet és érettségi után megyek el (19 évesen) nem lesz túl késő?

15/f



2017. nov. 28. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban magadnak kell eldöntened, hogy megéri e vagy sem, én nemrég mentem el informatikáról, szakmunkára, nagy nehéz köcsög kulimunka :D De elvégre szakember akarok lenni, nemsokára végzek ezzel, aztán visszamegyek inkább infóra műszerész szakra egy másik suliba OKJ-ra felnőtt képzésben, ám semmi sem késő 21 éves vagyok és most fogom az első szakmám hamarosan megszerezni, úgy hogy amiatt ne félj. A középiskolai tanulmányok tekintetében viszont egy a gond, ha átmész máshova nagy valószínűséggel újra kell kezdened, jobb esetben különbözeti vizsgát kell írni, vagy akkor menj inkább gimibe és lesz érettségid,aztán gondolkozol rajta hogyan tovább, én is érettségi után kezdtem szakmát tanulni.
2017. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nyomatnám tovább a mostani sulit érettségiig, aztán majd meglátod. Onnan is lehetsz katona. Az altisztképző ugyan fél évvel rövidebb, ha katonai szakgimiből mész, de az iskolaváltással meg egy évet veszítenél, szóval nem éri meg.


Informatikának is sok olyan területe van, ahol nem a gép előtt ülsz egész nap, pl. user support, helpdesk, stb. De válthatsz bármilyen műszaki irányra később.

2017. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!