Tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Megérheti ma magyarországon tanárnak tanulni? Igazából a biológia nagyon érdekel (bár az állattan kevésbé), de pl. biológus, orvos kizárva. A többi egyetemi képzésen pedig nem nagyon lehet echte biológiát tanulni, viszont én szeretnék.


Miniornak a földrajzot választanám, mert azt hallottam az a legkönnyebb. Erről lehet tudni valamit?


Illetve ha KÖZÉPISKOLAI tanár lennék, akkor élhető fizetést kapnék? (A bértábla alapján próbáltam tájékozódni, nem sok sikerrel. A kategorizálást nem látom tisztán. :D)


Gondolkodtam más szakokon is, mert nagyon érdekelnek a biológia kutatási területei, de semelyik szak nem adna átfogó biosz-tudást. (Biológia Bsc kizárva.)


A gyerekekkel/diákokkal szeretek foglalkozni, reményeim szerint türelmem is van, a kötél idegeket meg majdcsak magamra szedem. :D


Köszönöm a válaszokat! :D


2017. nov. 28. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kétszakos, osztatlan tanárképzés van. Ha biológiatanár akarsz lenni, egy másik szakot is válsztanod kell mellé. Lehet a földrajz is, de a helyedben inkább olyat választanék, amelyet a tanári pályán kívül is tudsz hasznosítani, ha a tanítás nem jön be. A fizetés gyalázatos. Kezdőként nem fogod elérni a 200 ezret, és ezt bruttóban kell érteni. Kafetéria 0. Néhány év múlva, pedagógus I. kategóriába lépve már elérheted a bruttó 250 ezret, ami még mindig kevesebb, mint egy kezdő BKV sofőr fizetése. Jól gondold meg!
2017. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag biztos nem éri meg, ha a szellemi beteljesülésedhez a tanítási vágyad megélése kell, akkor nyilván megeri
2017. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

A középiskolai tanár pont annyit kap, mint az általánosban tanító. Végzettségtől függ, de ma már az általánosiskolai tanár is mesterfokozatot szerez. (4+1 év alatt)

Középiskolai tanárnak nem éri meg lenni, mert egy évvel többet tanulsz, de ugyanannyi a bér, a nyári szünet meg de facto rövidebb (az érettségik miatt). Szakgimiben meg főleg, mert ott még nyári gyakorlat is van. Ott még az osztályfőnöki pótlék is alacsonyabb.


Amúgy valószínűleg nem éri meg, mert idéntől kezdve inflálódik a fizetésünk: megszűntek a "évenként fokozatosan adjuk oda, amit ígértünk" ciklus növekedései, a bértáblát pedig leválasztották a minimálbérről, tehát nem nő automatikusan. Majd ha már nagyon nem lesz tanár, emelnek valamicskét. De ahogy az egészségügyet elnézem, a tűrés nagy...

2017. nov. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!