Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan mehetnék pl. kémia...

Hogyan mehetnék pl. kémia szakra, ha nem tanulok kémiát?

Figyelt kérdés

Szakgimis vagyok, és az utóbbi idôben egyre jobban elkezdett érdekelni a kémia, de már jó ideje nem tanulom. (Idén érettségizem.)

Alapjáraton inkább a humán tárgyak mennek jól, ezért is készültem valamilyen nyelvszakra. Szeretek nyelvet tanulni és jó is a nyelvérzékem.

Úgyhogy a kérdés az, hogy maradjak az eredeti tervemnél, vagy válasszam a kémiát? (Leginkább talán a biomérnök érdekelne, esetleg környezetmérnök és ugye a kémia szak)

Az a baj, hogy félek attól, hogy hiába kezdeném el tanulni, nem menne.

18/L



2017. dec. 6. 18:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném azzal, hogy régebben 4-es körül voltam kémiából, földrajzból 5-ös, azt is nagyon szerettem, és a többi reál tárgyból pedig kevésbé jó.
2017. dec. 6. 18:44
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

A hogyan mehetnék mire vonatkozik? Technikailag hogyan lehetséges ez, vagy hogy ajánljuk-e?

Előbbire a válaszom az, hogy nézd meg a felvételi követelményeket az adott szakra, ha van két tárgy, amiből érettségizel és elfogadják, akkor tudsz felvételizni, függetlenül attól, hogy nem tanultad. Érettségizni egyébként szintén bármiből érettségizhetsz, függetlenül attól, hogy középiskolában tanultad-e az adott tárgyat.

Utóbbira pedig az, hogy érdemes megnézni, hogy miket is tanulnak ott, a neten elérhetőek általában a mintatantervek és kis kutakodással általában valamilyen egyetemi jegyzetet is találsz. Valamint, ha van a környéken egyetem, ahol tanítanak ilyesmit, nyugodtan bemehetsz majd 1-2 előadásra, az egyetemi előadások nyilvánosak.

2017. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és igen tudom ezeket, mérnöki szakokra azt hiszem mindenhova kötelezô a matek, szóval az adott. Viszont a második érettségi tárgynak szerettem volna a kémiát, de igazából teljesen mindegy, lehetne akkor biosz is, csak a kérdésemet gyakorlatilag értettem, tehát hogy hogyan kivitelezhetô. Tudom, választhatnám azt, hogy egy 6. tantárgyból is érettségizek, de szerintem most már késô lenne elkezdeni felkészülni rá. Plusz szakmaiból is bukásra állok, gyūlölöm ezt az egészet amit tanulok. Szóval arra gondoltam, hogy újraérettségizek, csak nem tudom, hogy ez hogy mûködik.
2017. dec. 6. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a legfontosabb infókat az újraérettségizésre vonatkozóan. De a legegyszerűbb az lesz, ha majd visszamész a jelenlegi sulidba jövő ősszel (ha tavasszal szeretnél érettségizni) és ott lépésről lépésre el fogják tudni mondani, hogy mi ennek az útja-módja-menete. És akkor van egy éved felkészülni, az középszintre elég :)

2017. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én közgáz szakközépből mentem biomérnökire. Azóta a diplomám is megvan, ha tényleg szeretnéd menni fog.

Én középsuliban 1-1 évet tanultam bioszt-kémiát, és halasztás nélkül érettségiztem bioszból, kb novemberben kezdtem készülni rá. Sok sikert neked!

2017. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettôtöknek, hát akkor csak azt kéne kitalálnom, hogy tényleg érdekel-e eléggé.:D
2017. dec. 7. 15:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Én biomérnökin vagyok. Neknük elég sok a kémia, most is arra tanulok. :D

Magánórák, vagy néhány jó tankönyvből is simán meglehet tanulni.:)

2017. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!