Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetek így valamit követke...

Felvehetek így valamit következő félévben?

Figyelt kérdés

Első félévem, de nem tetszik a szak, így szeptemberbe váltani szeretnék. Mivel nem tetszik a szak, ezért nem nagyon tanultam, így nem lesz meg egy tárgyam sem, talán csak az analízis 1.

Nem szeretnék se passzíváltatni, se pedig kiíratkozni, egyéb okok miatt.

Selvileg ha első évben nincs meg az átlagom és 36 kredit, átraknak fizetősre. Na most ha nekem ugye első félévben nem lesz egy tárgyam sem, felvehetek 1-2 szabadon választhatót? Közben pedig újrafelvételiznék.

Ez így működhet?


2017. dec. 8. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tárgyakat felvehetsz, plusz ha indítanak kurzust azokból a tárgyakból, amik nem lettek meg, akkor azokat is. Úgyse számít, ha átsorolnak fizetősre, ha egyszer nem fogsz odajárni, viszont, ha ezt eddig nem vetted számításba, akkor megjegyzem, hogy az állam véges számú félévet finanszíroz (a te esetedben tizenkettőt). Ezt azt jelenti, hogy a tizenkét félév elhasználása után nem tudsz majd államilag finanszírozott formában tanulni, úgyhogy szerintem alaposan gondold meg, mielőtt elvesztegeted egy újabb félévedet, mert ezután korlátozott esélyeid lehetnek a következő szakodon.
2017. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze az világos. Köszi a választ!
2017. dec. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!