Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikus végzéssel mire...

Matematikus végzéssel mire kell jelentkezi, hogy tanár lehessek majd?

Figyelt kérdés
Alkalmazott matematikus MSct szeretnék majd szerezni, utána majd életem során valamikor matematikatanár is szeretnék lenni, ehhez mire kell majd jelentkezni, hogyan megoldható, esetleg nem kell majd azt elölről csinálnom, ha van egy matematika MScm?

2017. dec. 11. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétféleképpen lehetsz tanár. Vagy elvégzel egy osztatlan kétszakos képzést, vagy pedig BSc+MSc+ (tanári) MSc. Alkalmazott matematikus végzettséggel jelentkezhetsz erre az egyszakos tanári mesterképzésre, amivel tanári oklevelet szerzel, tehát nem kell elölről csinálnod :)
2017. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi :)

.. de ki az az eszement, aki ma tanár szeretne lenni Magyarországon? Végiggondoltad a dolgot?

Én az vagyok sajnos, és 25 év után léptem ki a közoktatásból.

Nem lustaságból, nem képzetlenségből.

A gyerekekkel is jól találok hangot. Saját kreatív módszereim, feladatsoraim is vannak, szerettem is dolgozni azokkal.

Akkor meg az a kérdés, hogy miért léptem ki, ugye.

Hadd ne én taglaljam, olvass utána, sokan kifejtették már.

2017. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenki próbál lebeszélni róla nyilván, ezért nem is tanárnak, hanem matematikusnak készülök, pedig nagy álmom, hogy taníthassak, és nézhet akárki idiótának, nem fogok beletörődni a helyzetbe, különben mi lesz a következő generációkkal?
2017. dec. 11. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

"hogy miért léptem ki... Hadd ne én taglaljam, olvass utána, sokan kifejtették már."


Miért? Te valami híres ember vagy, hogy egy csomóan arról értekeznek, hogy te miért hozol meg bizonyos döntéseket? Hol? Hadd olvassak utána.

2017. dec. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

"Én az vagyok sajnos, és 25 év után léptem ki a közoktatásból."


És akkor most magániskolában tanítasz? Vagy hol? Ott miért jobb?

2017. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Ma már nincs tanári MSc, így csak osztatlan képzésben lehetsz matektanár.
2017. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik az igaz?
2017. dec. 12. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
felvi.hu
2017. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A #6-os (részben) téved.

Az a fajta egyszakos mester, ami éveken keresztül létezett, és alapszakról lehetett rá jelentkezni, valóban megszűnt.

Viszont a mester utáni egyszakos mester megmaradt.

2017. dec. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!