Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy villanyszerelő és informat...

Egy villanyszerelő és informatikus szakma jó párosítás lehet?

Figyelt kérdés

Hálózatinformatika FSZ-en végeztem az egyetemen, és tervezem még mellé 1 vagy 2 szakma elvégzését. Azon gondolkodtam, hogy a villanyszerelő szakma jó lehetne. Érdekel a dolog és most valamiért mindenhol azt nyomják, hogy mennyire hiányszakma. Egy régebben végzett (akár 50+) villanyszerelő nem feltétlen tud UTP hálózatot és szervert építeni, én pedig egy emberként értenék mindkét területhez. Emellett talán az IoT világé a jövő és ebben is jó lehetőség lehetne a dolog, mivel már lassan a mosógép is hálózaton kommunikál. Ezen kívül napelemes rendszerek is érdekel, kamera rendszerek kiépítése stb.


Szerintetek reálisak a gondolataim? Mi a véleményetek?



2017. dec. 12. 01:29
 1/5 anonim válasza:
Elvégezheted, hogy érts hozzá, de akkor már inkább alapíts egy ezzel foglalkozó céget, jobban jársz.
2017. dec. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy dologban légy nagyon jó, ne több dologban gyenge. Azaz inkább az informatikus tudásod fejleszd, bőven elég pénzt fizetnek azért is, hogy ne kényszerülj mást kitanulni.
2017. dec. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

No, azért csak óvatosan ezzel az informatikus szakmával. Tény ugyan, hogy jelenleg mindent visz, de ez nem marad mindig így. Ha belegondoltok, pénzt, hasznot csak a termelő munka hoz a világnak, és csak lépésekre vagyunk attól, hogy ezt fel is ismerje.

Szerintem igenis jó az, ha van egy mentsvár szakma is a kezedben, kérdező, és a villanyszerelő jó választásnak látszik ehhez.

2017. dec. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne ha a tanítás/diákok/tanárok/gyakorlati helyek színvonala is megütne legalább egy elfogadható szintet, kisregényt tudnék írni mint végzett villanyszerelő hogy miért nem jó. Indíthatsz céget, ha van elég kezdőtőkéd hozzá: szerszámok, autó stb...ez több milliós tétel ha nem egy kókler céget akarsz. Csak alkalmaznod kell valakit akinek van villanyszerelői végzettsége (meg persze tudása is). Amúgy ami itthon hirtelen felpörgette ezt a "szakmunkáshiány" mizériát az leginkább a csok, meg persze ott vannak a stadionok, kisvatút, kastélyok stb...(hagyjuk is) beruházások. Szerintem ez az egész nem áll valami stabil lábakon, most behülyítik a jónépet hogy menj szakmunkásnak pár év (vagy annyi se) beüt egy válság vagy bedől a kormány aztán ők fogják a legjobban megszívni lehet menni munkát keresni németbe, angliába megint. Fejleszd magad tovább inkább infos szakirányba, tanulj nyelveket jobban jársz, az itthoni villanyszerelés 95%-a köszönőviszonyban sincs az informatikával és nem lesz egy darabig. Tudom, látom nap mint nap.
2017. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akár cég is szóba jöhet, de nyilván valamivel igazolnom kell hogy villanyszerelő vagyok.


Szerintem is jó dolog több lábon állni, viszont az informatika is folyamatosan fejlődik. Hanyatlani nem fog, max. változni, ezért kell folyamatosan tanulni.


A sulik színvonaláról tudnék mesélni. Story : Amikor a tanár első órán megkérdezte tőlünk, hogy x éve rendszergazda a szomszéd suliban, nem e tudjuk megmondani, hogy hogyan tud wifi broadcastot beállítani. Én előtte évekig agyaltam ezen és reméltem, ha elmegyek egy suliba ott majd megtanítják. Naiv voltam. :)


Valamit mindenképpen jó lenne még végezni. Agyalok a dolgon. Főleg hogy ingyen van nappalin. Az egyetemen szakmailag kb. semmit nem fejlődtem. Az okj-t végzett csoporttársak segítettek megérteni az anyagot, mert a tanárok belesz...tak. :( Azért infós okj-t már lehet nem kezdenék el az egyetem után, bár szakmailag tuti többet érne. Köszi a válaszokat. Akinek még van véleménye, szívesen fogadom.

2017. dec. 14. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!