Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire gyakori, hogy egyetem...

Mennyire gyakori, hogy egyetemisták magánórákat adnak?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori az ilyen tevékenység? Tanár szakos egyetemi hallgatóként lenne esélyem találni diákokat,akik fizetnének nekem magánórákért? Vagy csak tapasztalt tanárokat szoktak keresni ilyenre?(Most attól tekintsünk el,hogy nem a tipikus matekból vagy nyelvből tudnék órákat tartani.) Természetesen olcsóbban vállalnám, mint egy diplomás, tapasztalt tanár.

2017. dec. 13. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen, tehát ez nem annyira ritka

Én egyszer tanultam egy egyetemistával (matekot)

mert nem ért rá a tanárom, hát szerintem ég és föld a különbség [nyilván én a saját példámból tudok kiindulni]

de ez nem jelenti azt ,hogy ne tudná jól elmagyarázni az adott tantárgyat egy egyetemista

Ja és a poén az volt, hogy Ő drágábban vállalta mint a tanár ... :D de akkor sajnos nagyon kellett, tehát nem tudtam mit tenni


ha én megyek máskor, akkor nagyobb előnyben fogom tartani azt akinek már jó pár év rutinja van az adott anyagban

2017. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Gyakori, sőt, informatikában még olyan is megesett, hogy tanárhiány miatt a középiskola volt kénytelen alkalmazni egyetemistákat.

Én is egyetemistaként tanítok pluszba, bár én nyelvet, de esélyed neked is van, viszont ez függ attól is, hogy az adott tárgyból mennyire van szüksége az adott diáknak korrepetálásra.

2017. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyakori.:) Igazából én mindenből készítettem sikeresen fel diákokat, amiből érettségiztem.:) A legtöbb érettségim 90% fölött lett, relatíve kevés tanári segítséggel, azt hiszem, tudom, mi kell ahhoz, hogy az ember átmenjen és sokak szerint jól tudok magyarázni.:) Nem szégyellnivaló áron hirdettem nyilván, csak 1000-1500 forintokért/óra, de megérte.:) Illetve ismerek olyat is a szakunkon, aki (amúgy nincs közünk a statisztikához ilyen szinten) statból készített fel embereket pénzért. Konkrétan annyi volt minden tudománya, amit a tantárgy teljesítésének keretein belül szerzett és leült foglalkozni azokkal, akik nem értették az anyagot, vagy régen tanulták és a szakdogához kellett nekik.:) Jó pénzért. Van ismerősöm, aki hollandul tanít diákokat, 2 évet kinn élt és annyit tud a nyelvről, de elkér érte elég sokat óránként.


Szerintem ne félj ettől.:) Ha jó vagy valamiben és az adott diák igényszintjének (érettségi, nyelvvizsga, valamilyen konkrét tudás) megfelelően, már taníthatod is.:) Sőt, vannak hallgatók, akik egyetemen (mesterszakosként) már óraadók is, vagy épp dolgozatokat javítanak... :P

2017. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!