Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz hogy viselkedese...

Mi kell ahhoz hogy viselkedeselemzo legyek?

Figyelt kérdés
Milyen targyakbol kellene emelteznem? Milyen egyetemre-szakra kellene jelentkeznem? Tenyleg hasznos lenne melle elvegeznem az emberi eroforrasok szakot is? Elhelyezkedesi lehetoseg (esetleg kulfoldon is) ill a fizetes milyen?

2017. dec. 15. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedéselemző végzettséget a pszichológia alapképzés (BA) elvégzésével kapsz. Ez önmagában semmire sem jó, nem jogosít fel gyakorlatilag semmilyen pszichológiai jellegű tevékenységre, szakérteni meg aztán főleg nem fogsz vele.

Azt kéne megfejteni, honnan szedted ezt a "viselkedéselemző" kifejezést, mit értesz alatta, milyen munkakörben képzeled ezt el? Ha megmondod, pontosan mit akarsz csinálni, sokkal könnyebb lesz segíteni. A viselkedéselemző alapvetően nem egy munkakör, nem egy pozíció, de még csak nem is használható végzettség.


Pszichológia alapképzésre egy emelt érettségi kötelező, ami a következő tárgyak valamelyikéből kell, hogy legyen: matek, magyar, töri, biosz, többféle nyelv. Pszichológia alapképzés 6 egyetemen van az országban, a felvi.hu honlapon tudsz tájékozódni a részletekről. Ez három éves képzés, utána jön a mesterképzés, ami 2 éves, ennek a végén leszel pszichológus.

2017. dec. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A HRS munkakörnek ugyan része a "viselkedéselemzés", azonban ehhez nem szükséges külön ilyen irányú diploma.
2017. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hat olyanra gondoltam akik segitik a nyomozasokat peldaul
2017. dec. 15. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Filmekből, sorozatokból ne indulj ki, ott egész más dolgok történnek, mint a valóságban.


Egyébként pszichológia mesterképzés után lehet tovább szakosodni ilyesmi felé, pl. klinikai szakpszichológusnak, igazságügyi szakpszichológusnak.

2017. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön akarsz vele elhelyezkedni, akkor javaslom, végezd már a képzést is külföldön.
2017. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehetsz családsegítő is
2017. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem sorozatokbol, filmekbol indultam ki, igazabol szerintem nem is lattam ilyen temaba semmit, egyedul a hazudj ha tudszrol hallottam de abbol se lattam csak maximum egy reszt..

Katonai vezetore akartam menni csak az az egeszsegugyi miatt nem jonne ossze es kerdeztek az ismerosok/csaladtagok hogy ilyesmi nem erdekelne e, aztan ugy gondoldtam utana kerdezek..

Koszonom a valaszokat!

Es kulfoldon pl anglia vagy az USA lenne jobb valasztas szerintetek?

2017. dec. 15. 18:46
 8/11 A kérdező kommentje:
Valamint itthon megszerzett diplomaval el sem lehet helyezkedni kulfoldon?
2017. dec. 15. 18:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Angliában vannak ilyesmi képzések, amik a pszichológiát és az igazságügyet vegyítik, hallottam egy srácról, hogy magyar pszichológia BA diplomával felvették oda, szóval elvileg nem lehetetlen. Az USA-ról annyit tudok, hogy ott PhD-hoz kötik a működési engedélyt.

Ezt javaslom böngészésre:

[link]

Sok sikert!

2017. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Marmint angliai kepzesre vettek fol?

Koszonom!:)

2017. dec. 15. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!