Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet felkészülni egy 4...

Hogy lehet felkészülni egy 4 féléves, összesen 27 kredites tantárgy szigorlatára? :' (

Figyelt kérdés

Orvosira járok és egyre közeledik az anatómia szigorlat. A kreditértéke 9+8+7+3 = 27 kredit, és 350 tétel van. :[ Úgy érzem, soha nem fogom tudni megcsinálni, mert van még ezen felül beugró és szervséta is...

Bárhol, ahol nem tudok valamit, vagy nem jut eszembe olyan részletesen, ahogy eddig számon kérték a vizsgán, annyi "nem tudom" válasz összejöhet, hogy elege lesz a tanárnak és kivág.

A másik problémám meg, hogy ha sikerül mind a 350 tételen átrágni magam, akkor kezdhetem elölről a tanulást, mert addigra már újra ismételni kell a korábbiakat...



2017. dec. 18. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy "sohavégetnemérős" buli....


Kőkemény tanulás, zéró szabadidő.


Tisztázd magadban a motivációkat, hogy miért mentél az orvosira és koncentrálj a célodra!


Tanulás nélkül sajnos nem fog menni..., de persze vannak olyan szerencsések, akiknek elég, ha csak átolvassák.


Olyat meg ne mondj a vizsgáztatódnak, hogy "nem tudom", mert tuti bukás, próbálj meg valamit makogni legalább minden tételből tudj!


Gondolj arra, hogy emberélet múlhat majd a tudásodon, ez nem gyerekjáték!

2017. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémával küzdök csak én állatorvosin. Az vígasztaljon, hogy állatfaji különbségeket nem kell tanulnod, az tud csak igazán bekavarni:D. De amúgy nyugi meg lesz mindkettőnknek, azért nem lehetetlen megcsinálni.
2017. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem az vigasztalt mindig, hogy ha másoknak sikerült, nekem miért ne sikerülhetne? És végül 5-ös szigorlatom lett :D Gyűlöltem, lefogytam, nem aludtam, remegtem, de meglett. Ne add fel!! ❤
2017. dec. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az anatómia volt a mumus tárgy de meglett. Marha nagy mázli kell nem tagadom legalábbis ott ahova én károk. Ne vessz el a részletekben a klinikailag fontos dolgokat tudd mindenképp a szervsétánál a többi tételt meg már az előző szemeszterekben megtanultad szóval nem új az anyag. Nem tudom nálatok hogy van de tényleg kell szerencse is a vizsgához szóval amit az állatorvosis kollegina írt az bár pozitív meg minden de semmi nem garantálja a sikert sajnos.
2017. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Így, ötödévesként még mindig az anatómia szigorlat él a legnehezebb vizsgaként az emlékeimben, főleg, hogy volt is vele bajom elég.

Konkrét tanács: a rendszeres tanulás, és hát igen, bizalom abban, hogy lesz némi szerencséd is. Persze, a "szerencse a felkészült elmének kedvez." A jegyzeteket próbáld meg saját magad kidolgozni, és utána összevetni mással. Nekem nagyon bejön ez a fajta tanulás, amire utólag döbbentem rá. Felmondani is próbáld őket, mert hang útján is rögzül az információ. Tanulás közben kérdezz magadtól, próbáld elképzelni, hogy mire kérdeznél rá te, ha te vizsgáztatnál ebből valakit. Gondolj arra is sokat, hogy ezt a szigorlatot a történelem folyamán elég sokan teljesítették. Miért pont TE lennél az, akinek nem sikerül, ha nekik igen? Meg arra, hogy utána már valahogy jobb lesz. Az anat tényleg nagy vízválasztó az orvosin. Ha azt a szigót leteszed, akkor már elmúlhat a bizonytalankodásod, hogy elegendő vagy-e a karra.

2018. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

hát, mondjuk így negyedévben a farmak azért elég erősen versenyzik nekem az anattal szpásfaktorban :D


de valóban. tanulj mint a güzü, és kell egy adag szerencse is.

2018. jan. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan indultak már úgy neki, hogy “csak a kettes legyen meg” és végül jobb jegyet kaptak! Úgyhogy ne add fel! 🙂
2018. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Végül milyen volt

a vizsga ?

2018. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!