Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg csak a bge bme és bce...

Tényleg csak a bge bme és bce gazdasági diplomákat ismerik el a munkáltatók? Akkor minek vannak az ilyen főiskolák mint metu edutus kjf zskf krf stb?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Valahova menniük kell azoknak is, akik nem elég tehetségesek / szorgalmasak(!) az első három egyetemhez. Mindenkinek jó (rövid távon): az egyetemnek tiszta sor, a diák meg legalább "elvan" :) aztán majd jön a koppanás ha nem tekintik egyenértékűnek pl egy bme-vel.
2017. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Azért vannak, mert van rájuk igény, viszont a munkáltatók az általad említett három egyetemet preferálják a legjobban. Egyébként nem értem, az első miért a BME-t említette meg, mint etalon-t, közgazdasági területen egyértelmű a Corvinus elsősége, amit a BGE-BME kb. holtversenyben követ.
2017. dec. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Estádio de Felchút ***** válasza:

1. Mert amíg lósz*r van, veréb is van.

2. Ezeknek az intézményeknek az alapszakja feljogosít, hogy nevesebb egyetemmesterképzésére jelentkezz (a felvételire nyilván pluszban kell tanulni)

3. BCE a "Közgáz", de a BME-n bármilyen hasonló szak nehezebb, "szopatósabb". BGE-t nem annyira ismerem, de az fix, hogy PSZ képzésük az egész országban ismert és elsimert. Régebben a "Külker" is híres volt.

2017. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 wytonkelly válasza:
100%

Nem csak ezeket ismerik el a munkaltatók! (Viszont amiket főiskolákat írtál azokat

tényleg nem ismerik el!)Én Gödöllőn a SZIE-n végeztem az alapot és a mestert is és most a Deloitte-nal vagyok konyvizsgáló! Rajtam kívül még legalább 5-en SZIE-sek és van egy pár óbudain végzett is. Viszont a többiek Bce-bme-bge közül végeztek !

2018. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Bge egy kalap szar
2018. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Szerinted, mások szerint (és a munkáltatók szerint) nem az
2018. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Mások szerint, és a munkáltatok szerint is az.

Corvinus, BME a legjobb. Egyik management consulting firm sem alkalmaz bge diplomásokat, talán az ifua hébe-hóba.

A kérdésben lesajnált főiskolák közt már van, amelyik jobb színvonalú a bge-nél.

2018. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

BGE kritikán aluli(KVIK, de PSZK-ról is ilyeneket hallani). 1 héttel záróvizsga előtt még nincs beosztás, meg szakdolgozat eredmény sem. Máshol ez minimum egy hónappal, de lehet hónapokkal záróvizsga előtt megtörténik már.

Egy felsőoktatási intézményben sincs még ilyen szintű igénytelenség az országban, kerüld el messziről ezt a sulit.

Mindenki nagy ívben szarik mindenre, mind az oktatók, mind a tanulmányi osztály/ügyintézők. Nem véletlen olvasom mindenhol, hogy a legbürokratikusabb suli evör. Én az oktatástól sem voltam elájulva, mint egyesek. Arról egyenlőre nem tudok nyilatkozni, hogy a cégek valóban ennyire elájulnának-e a sulitól, de ha valóban így van, akkor tegyük össze a két kezünket, mert valós alapja nem sok van.

Mindegy, én már nem idegesítem magam, hanem az a gondolat nyugtat, hogy nemsokára megszabadulok ettől a pöcegödörtől.

2018. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is kvikes vagyok és rühellem
2018. jan. 19. 07:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem szégyen, hogy a METU már veri a BGE-t egyes alapképzési rangsoroknál, ahhoz képest, hogy az egyiket milyen sokba nézik a másikhoz képest, ahogy a kérdésed is mutatja

[link]

Gazdmennél is a METU veri már a zalaegerszegi kart, pszk meg kb 3-4 hellyel van csak előrébb

WTF :DDD Hova süllyedt ez a suli...

2018. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!