OE-NIK vélemények?

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok és valószínűleg első helyre jelölném. Olyanok válaszát várnám akik éppen ott tanulnak és tudnának véleményt mondani. Az is érdekelne, hogy hogy látják akik oda jelentkeztek, esetleg érdemesebb lett-e volna BME-re menni mert több tanulás is beleférne? Valamint éri-e őket valamilyen negatívum azért mert nem az ország legerősebb mérnökinformatikai képzésén vannak ( pl. munkahelyre való jelentkezésnél)?

2017. dec. 21. 22:48
 1/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
82%

OE mérnöki és infós képzései teljesen versenyképesek, keresettek és elismertek. Viszont ne dőlj be a "gyakorlatias" képzés süket dumának, ugyanúgy szopni fogsz, mint a BME-en.

Ha végeztél, akkor infós területen úgy néz ki az állásinterjú, hogy megkérdezik, van-e diplomád, esetleg unott arccal meg is nézik (nem szokták), kapsz egy kockacukrot, ügyes kis pubi vagy, aztán jöhet a kőkemény szakmai beszélgetés... ha tudsz, tiéd a világ, ha hebegsz-habogsz, akkor majd értesítenek...

2017. dec. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó hely, feleslegesen mennél bme-re szerintem is. Niken igazából van 1-2 tárgy ami szemléletformáló vagy hasznos a többi semmire nem jó, csak bemutat egy kis részt, otthon kell fejlődnöd azon a területen amin jó akarsz lenni. De ez minden egyetemre igaz, csak pl szerintem bme-n nem jutna annyi időd az otthoni fejlődésre mert lefoglalna hogy fölösleges és/vagy elavult elméleti tudást halmozz a fejedbe amit vizsga után elfelejtesz. Oe-n is ez a helyzet csak talán kisebb mértékben (amúgy nem jártam bme-re, csak meséltek róla). Szvsz nem attól leszel jó szakember hogy melyik egyetemre mész :)
2017. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek az OE 2.az országban mérnökinfón vagy megelőzi még más is a BME mellett?
2017. dec. 24. 13:50
 4/6 A kérdező kommentje:
+nem tudom eldönteni,hogyha OE-n is megy a szivatás megérné-e picit több a jobb papírért..
2017. dec. 24. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez álprobléma. Bár én csak erősáramos vagyok, nem informális, ráadásul határozottan műegyetempártiként is azt mondom, tökmindegy. Felnőtt ember dönt, és aztán nem sipákol. Miként #1 írja, a végzettség kétállapotú kapcsoló.
2017. dec. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ez érdekel a végzősök között a PE-sek keresnek a legtöbbet. Nem a BME az első a mérnökinformatikában, tekintve, hogy most már 700-nál is több hallgatót vesznek fel. E nagy szám mellett nem lehet minőség is.
2017. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!