Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanulhatnék? Van már egy...

Mit tanulhatnék? Van már egy rendszergazdai és egy webgrafikusi okj-m, de inkább csak azért mentem rá, mert az infó foglalkoztatott, de nem ment a mérnök informatikus szak és a programozás sem érdekelt már.28/F

Figyelt kérdés

És hogy nem találtam csak betanított fizikai munkát, ahol jobb esetben 40,000-et keresek eléggé motivált arra, hogy valamit rendesen tanuljak.

Illetve nem tudom miért, de ha érdekel is valami nagyon, sokszor elveszik a varázsa, amikor egy iskola keretein belül tanulom - így volt a programozással is.

Foglalkoztat most az animáció meg a grafika, meg magamtól tanulok valamit otthon. De szerintem, ha valamelyik iskolába jelentkeznék, megint elveszne a kedvem és csak kényszerből csinálnám, mint régen az általánost. Szerintem folyton úgy érzem, hogy amit tanítanak csak egy apró szelete annak, amit tanítani lehetne és az is csak elmélet. Legalábbis ez a tapasztalatom a makói iskolákkal (a szegedi egyetem meg az ellentéte, az meg túl nehéz és tömény).



2017. dec. 23. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulj valami régimódi hiányszakmát, vagy tedd le a nagy kategóriás jogsikat és menj el sofőrködni ezekből jelenleg nagy hiány van.
2017. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok. Szeretek az iskolapadban ülni, de abban a pillanatban, hogy "kenyérkereset" lesz abból, amit tanultam, elkezdem utálni. Míg egy iskolai projektben lehet szárnyalni, és kifejezni önmagadat, addig a munkában már muszáj kompromisszumokat kötni, főleg a kreatív területen, ahol dolgozom.

Ha neked ennyire nem fekszik az iskolai tanulás, az önképzéssel foglalkozz. Nagyon sokat lehet így fejlődni, főleg a grafikai területen. Építs portfóliót pl. És tanulj nyelvet, azért sosem kár.

2017. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Keresed még a helyedet. Lehet hogy érdekel az informatika - mint sok fiatalt - de lehet hogy nem erre a területre vagy igazán hivatott és hosszú távon nem élveznéd az ilyen jellegű munkákat. Ha mégis úgy érzed hogy hosszú távon is szeretnéd akkor 3D modellező grafikus pályát ajánlom ha úgy érzed hogy van is hozzá tehetséged. Erre is vannak tanfolyamok. Tehetséges 3D grafikusokat külföldön is keresnek. De tényleg jónak kell lenni benne.

Ha elmész egy főiskolára vagy egyetemre akkor úgyis otthagynád mert nem érdekelne az a sok egyéb általános tárgy amit tanulni kell és még időben is sok lenne mire végzel. Egy felsőfokú tanfolyamot meg elvégezhetsz 2 év alatt. Közben gyakorolsz és lesznek referenciáid is amiket meg tudsz mutatni amikor állást keresel. Neked kell tudnod hogy mihez van érzéked és mit tudnál csinálni kiégés nélkül életed végéig.

2017. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!