Mennyire befolyásolja a kollégium a tanulmányi eredményeket?

Figyelt kérdés

Ahhoz,hogy egészségügyi szakgimnáziumba tudjak menni kollégistának kéne lennem jövő szeptembertől. Azt már eldöntöttem,hogy ezen a pályán szeretnék továbbtanulni és ragaszkodom is hozzá, viszont attól tartok,hogy romlik a tanulmányi átlagom a kollégium miatt. Tapasztalataitok alapján ez mennyire befolyásolja a tanulást? Ismertek olyat aki jól tanult (esetleg kitűnően), ill. zavartalanul tudott tanulni a kolesz mellett?

Azt is hallottam, hogy lehetőség van tanuló szobára az intézményen belül is. Ennek mennyi a valóságalapja, illetve milyen formában van kivitelezve? (itt arra vagyok kíváncsi,hogy kötelező-e, mennyi idő is ez, kik felügyelnek, hol történik, hasonlók)

14L



2017. dec. 26. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, alapvetően mennyit tanulsz. Azaz hány órát. Nálunk (még régen) suli után 15-17.30-ig volt tanulószoba, utána a szobában lehetett tanulni. Este 10-kor volt lámpaoltás. Az se mindegy, hogy hányan vagytok a szobában, nálunk volt 2 személyes szoba, de 6 személyes is. Szóval ha pl éjszaka szeretsz tanulni, akkor nem olyan jó. Ha délután, suli után elég 2-3 óra, akkor jó. De szerintem megnézheted/megkérdezheted őket előre. Minden hely más szerintem.
2017. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, viszont a tapasztalatokat kérdeztem.

Az általánosban szerzett "élmények" alapján a tanulószoba valóságos katasztrófa.. Érettebbek már a diákok? Nem sutyorognak, visítoznak ezalatt az idő alatt annyit? Vagy ponthogy most csinálják többet..? Gondolom ennek bőven megnő az esélye,ha kötelező jellegű.

2017. dec. 26. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk koliban 15:30-tól 18:00-ig van tanuló szoba ott igazából lehet tanulni nyilván van aki suttogva beszélget de inkább mindenki bedugja a fülest aztán néz valami videót. Ha szobában akarsz tanulni megbeszélés a társaiddal és kész. Személy szerint az átlagom 4,16 , de nem tanulok olyan sokat neha viszont ez nem a koli hibája. Röviden: ha akarsz akkor lehet tanulni. Nyilván a legtöbb koli más.

16F

2018. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy olyan gimibe járok, ahová az ország sok részéből jelentkeznek, így nekem is sok kollégista osztálytársam van. Az ő tapasztalataik alapján írom neked ezeket.

A koleszban van meghatározott tanulóidő, pontosan nem tudom hány óra, de ilyenkor a teremben nagyon csendben kell lenni, állítólag még azért is szólnak, ha túl hangosan lapozol. Ezenkívül még kèsőbb tanulhatsz a folyosón/szobában, de ez a kolitól függ.

Még olyan szempontból is jó, hogy a nagyobbak segítenek néha, illetve a másik osztályba járok elmondják, ha valamiból írtak. Van, ahol koleszon belül van külön korrepetálás.

Nekem több kitűnő/jó tanuló osztáytársam van, aki koleszos. Nekik inkább a kolesz időbeosztásával van bajuk, mert sokszor a nevelők kitalálnak mindenféle programot, ami az ő tanulási idejükből vesz el, így néha este 8-9-kor állnak csak neki tanulni. Arra te is számíts, hogy a koleszban kell majd valami kötelező szakkört választanod.

De azért a jegyeidre is odafigyelnek, vannak oszt.társaim, akiknek be kell minden nap diktálni a nevelőjüknél milyen jegyet kaptak aznap, és ha rossz jegyet kaptak mondjuk magyarból, akkor külön odamennek hozzájuk délután őket kikérdezni, segíteni.

Úgyhogy szerintem kolesz mellett is lehet jól tanulni, rajtad múlik a dolog. Sok sikert a felvételihez! :)

2018. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm szépen mindenkinek!!:)
2018. jan. 7. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!