Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskola váltás és különbözeti?

Iskola váltás és különbözeti?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok.

Iskola váltás váltás előtt állok. Szakközépből megyek gimibe. 4 tantárgy lesz amit nem tanultam. Egy barátom segít majd bepótolni. A kérdésem az lenne hogy különbözetit ugye nem kell írnom?



2017. dec. 27. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A gimiben megmondják majd hogy miből kell különbözetit csinálnod ami lehet írásbeli és/vagy szóbeli is. Ha nem sikerül akkor nem vesznek át.

Nálunk a következőképpen csinálják:

0. Megnézik a jegyeidet és szóban elbeszélgetnek veled hogy miért is akarsz iskolát váltani.

1. Idegen nyelvből íratnak egy tesztet majd szóban elbeszélgetnek veled az adott nyelven. Ha nem ütöd meg a szintet aķkor elbúcsúznak tőled (helyhiány miatt nem vesznek fel)

2. Matekból és magyarból ugyanez a helyzet.

3. A szakgimiben nem tanult tárgyakból osztályozó vizsgát kell tenned. Ezek általában a második idegen nyelv, földrajz, kémia, fizika esetleg biológia.

Nálunk így megy (Budapest 11.kerület) máshol nem tudom mi a protokol.


Elitgimikbe kicsi az esélyed, de egy kevésbé erős gimiben talán lesz valamilyen keresnivalód.

2017. dec. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Wow,köszönöm. A gimi amibe át akarok menni az ilyen "félelit" szinten áll. Kifejezetten jó jegyeket hozok át,azokkal nem lesz gond. Nagyon választékosan tudok beszélni,és szeretek is. Ha magyaból iratnak,esetleg matekból az jöhet,jó vagyok mindkettőből. Viszont a kimaradt tantárgyakkal egy odajáró barátom segít. A 2. Nyelvet még csak tanulgatom. Ezt figyelembe veszik,vagy már úgy kell odamenni hogy tudok mindent? A lexikális tudásom csak földrajzból van lemaradva,meg talán kémiából. Köszönöm a válaszod!
2017. dec. 27. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt az iskolában kérdezd meg, nem hiszem hogy egységes lenne

azt tudom, hogy a régi sulimban kellett, de annyira azért nem volt nehéz és adtak időt felkészülni rá

de kellett, hogy tudjanak jegyet adni

(nálunk a másik osztályba jött egy lány szakközépből, onnan tudom)

2017. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. dec. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!