Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak a felsooktatasban...

Mit tanuljak a felsooktatasban 26 evesen, kulfoldon?

Figyelt kérdés
26 evesen fogom elkezdeni az egyetemet, eresetileg lingvisztikat szerettem volna tanulni, de azzal leginkabb tanar lehetnek, az meg nem szeretnek lenni.Szeretek olvasni, szeretem a konyveket, erdekel az irodalom, es a tortenelem, matekbol nagyon rossz vagyok kemia fizika sem megy szoval ezzel kapcsolatos targyak kizarva.Nemetorszagban elek, szoval nemet b2es sznten megy, de nem a legjobb(mondjuk az eleg is),angol c1.Gondolkodtam a vago es operator szakman is, de az ingyenes egyetemre szerintem nem vennenek fel, a fizetos, ahova meg igen, az meg 22.000e szoval eleg huzos.Valami olyat szeretnek tanulni, amiben el tudok utana helyezkedni, lesz egy konkret szakmam, es nem a callcenterben vegzem...Koszi a valaszokat, tovabbi szep napo!:))

2017. dec. 28. 13:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy eddig a vendeglatasban dolgoztam, es ezt annyira nem szeretem, sajat vallalkozasba nem akarok kezdeni, szeretnek sokat utazni, nagyon nyugodt, szinte huvos termeszet vagyok.
2017. dec. 28. 13:54
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Mintha egy vidéki lap társkeresőjét olvasnám.

Írsz magadról és magadról és magadról, de semmi konkrétumot nem írsz arról, hogy mégis milyen irányába mozdulnál el?

Szeretsz olvasni(szereted a könyveket? :D Minek megismételni, vagy ennyire mániákusan imádod a lapokat, a kötés fajtáját, az illatát s ha igen, akkor ez miért fontos?)

-Sok ember szeret olvasni. Ez csak egy jó tulajdonság. Azonban azt sem írtad, hogy mit. Romantikus szösszeneteket vagy kőkemény szakmai irodalmat.

-Irodalom.. történelem. Oké.. annak is milyen formája? Mennyire komolyan?

Az nem sokat jelent, ha évente elolvasol 10 verset és megnézel 3 National Geographic műsort.

-Német tudás.. öröm, de ha kint élsz, akkor készülj fel, hogy szükséged is lesz rá, sőt egyre keményebben ha nem reál irányba akarsz menni, mert oda olvasni kell kőkeményen és beszélni is.. főleg ha valami nagyon filozófiás, akkor azért oda kell a szókészlet.


-Vágó/Operatőr.. álomszakmák. Nehéz bekerülni, sikert aratni.



Inkább azon gondolkodj, hogy mit szeretsz.. milyen áldozatokat hoznál.


Na de legyen egy tipp is.

3 nyelven beszélsz, nem akarsz semmilyen reálos dolgot, de imádsz utazgatni, voálá

LÉGIUTAS-KÍSÉRŐ

2017. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!