Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy ember elvégezte az...

Ha egy ember elvégezte az egészségügyi főiskolát és elkezd mentőzni, akkor ebben az esetben mi lesz? (többi lent)

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy valaki kivégzi az egészségügyi főiskola mentőorvosi karát és elkezd mentőzni. Egy darabig nincs is probléma, de mikor riasztják egy durva balesethez, ahol van vér bőven, és nem bírja, akkor mi lesz?

Nyilván elbocsájtják, de utána hova megy? Mit kezd az életével? Munkanélküli marad, amíg nem tanul ki egy másik szakmát? Vagy ebben az esetben ez, hogy működik?


2017. dec. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi főiskola leginkább egyetem egészségtudományi kara, mentőorvos kar nincs, helyette mentőtiszt szak van ápolás és betegellátás szakon belül, amíg a mentőorvos egy specializálódott orvos, aki értelemszerűen orvosi egyetemet végzett. Azért, mert egy véres baleset helyszínén kiborulsz, nem történik semmi, másoknak is van rossz napja.


Ha valaki mentőzés közben jön rá, hogy ez nem neki való, még mindig elmehet mondjuk diszpécsernek, akik az esetek többségében szintén képzett mentősök, mert komoly instrukciókat kell adni, de nyilván a vonal másik végén nem látni semmit, de mivel az egészségügyiseket általában már a képzésük elejétől kezdve szoktatják az ilyen látványhoz, vannak gyakorlatok és teljesen más érzés úgy odamenni egy vérző beteghez, hogy ott munkád van, nekem valószerűtlen, hogy valaki évek mentőzése után ébredjen rá, hogy őt tulajdonképpen kiborítja a vér, majd emiatt egy olyan hisztit levágjon, hogy azonnal menesztik a munkahelyéről.

2017. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, erről eszembe jutott egy sürgősségi osztályon dolgozó orvos, aki rosszul lett egy hosszú nap után, a férje vérző ujját látván. Azelőtt leszakadt testrészes sérültekkel foglalkozott és semmi baja nem volt.

Maga mondta el, hogy sokkal másabb, amikor dolgozol, mint amikor otthon vagy és semmi nem múlik rajta.

Ez a kérdés csak azért merült fel bennem, mert én is mentősnek készülök, és ma láttam egy videót, ahol balesetet animáltak, de annyira valóságszerűen sikerült elkészíteni, hogy az egyik csajnál még a fejemet is elfordítottam. Nagyon ráközelítettek, az volt a baj. Mikor baleseteknél látom, hogy tolják a mentőhelikopterhez a sérültet, akkor semmi bajom. Vagy kiszedik a vízbe fulladt embert. (utóbbit láttam már élőben is)

2017. dec. 28. 22:56
 3/6 A kérdező kommentje:
ÉS ettől félek én is, hogy mi van ha elmegyek és nem fogom bírni. De mégis ezt szeretném csinálni. Abban bízom, hogy erre megfelelő felkészítést kapunk és akkor nem lesz semmi probléma. Meg, mint ahogyan azt fentebb is leírtam, nagyban befolyásol, hogy dolgozol, bizonyítanod kell, és másabb az, mikor otthonról nézed és semmi nem múlik rajta.
2017. dec. 28. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem diploma után ülsz kocsiba először. Ha aktív vagy és igyekvő 3 évet töltesz a képzés mellett kocsin. Ennyi csak elég, hogy rájöjj, bírod-e? A gond nem akkor van, ha otthagyod. Akkor is, ha maradsz. Rohadt sok munka kegyetlenül alulfizetve. A helyedben azon aggodnék, hogyan fogsz megélni. (Én otthagytam. Es nem a vér miatt.)
2017. dec. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elsősorban engemet sem a vér izgat, mert sajnos gázoltunk már halálra egy embert és természetesen nekünk kellett kiszedni a kocsi alól. Na mindegy, ezt csak úgy leírtam.

Igen, tisztában vagyok benne, hogy minimálbért kapnak. És ez szégyen. Inkább a magyar nemzeti labdarúgóknak kellene minimálbért adni...

Én azon izgulok, hogy nem tudom, hogy milyen lesz az egész. Az 1. Napom a kocsin, hogyan fogom átélni. De ezek szerint akkor gyakornokként ezt kipróbálhatom.

2017. dec. 29. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az emberek egyik hasznos tulajdonsága, hogy alkalmazkodóak vagyunk. Még ha elsőre nem is bírod a vért, idővel hozzá fogsz tudni szokni, úgyhogy a többségnek ez max időleges problémát jelent.
2017. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!