Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2. és 3. helyen melyik szakgim...

2. és 3. helyen melyik szakgimnáziumot érdemes megjelölni (lent lesznek), ha kertészmérnök szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

1. helyen biztos hogy biológia-kémia tagozatos gimnáziumot jelölök meg. Ha netán ide nem vennének fel, 2. helyen egy erdészeti vagy egy mezőgazdasági szakgimnáziumot jelöljek?

Az erdészetit egyrészt azért gondoltam,mert erősebb mint a mezőgazdasági,meg ott több is a gyakorlat,valamint traktor jogosítványt ad. Ezzel szemben a mezőgazdaságiba a leghülyébbeket is felveszik,de leginkább az összefüggő gyakorlati hiánya zavar. Most ezek alapján úgy tűnhet,hogy megválaszoltam magamnak a kérdésem,de a kertészettudomány sokkal inkább mezőgazdaság mint erdészet,ezért vagyok bizonytalan. A lehetőség mindenhova adott, vagy kitűnő leszek vagy egy négyesem lesz.


2017. dec. 28. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás helyzetét látva én a helyedben csak gimnáziumban gondolkodnék. Most per pillanat kertészmérnök szeretnél lenni, de ki tudja mi lesz két év múlva. Szakgimiből váltani másik (képzésben más) szakgimibe nehéz. Gimiből bárhová mehetsz továbbtanulni.

Ha értelemes diák vagy akkor az egyetemen pillanatok alatt megtanulod azt amit a szakgimiben megtanítottak de a gimiben kimaradt (szakmai alapozó tárgyak).


Ha mégis a két szakgimi közül kéne választanom akkor az erdészetit választanám.

2017. dec. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Viszont, ha OKJ-t akarsz, akkor a 2 év helyett csak 1 év lesz az okj, ha szakirányú érettségid van (vagyis szakgimibe jártál). Szóvel szerintem egy szakgimi jobban megéri mint egy sima gimi.
2017. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha megelégszel egy okj képesítéssel akkor menj szakgimibe. Viszont szerintem egy kertészmérnöki diplomával nagyobbak az esélyeid a munkaerőpiacon így változatlanul is a gimit javaslom. Valjuk be őszintén, hogy ugyanazon képesítésnél a diploma többet ér mint az okj.

Természetesen sok minden függ a képességeidtől is és végső soron neked kell döntened. Mi csak pro és kontra érveket hoztunk fel.

2017. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!