Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanul itt valaki gazdaságnform...

Tanul itt valaki gazdaságnformatikusnak (/ismer oylat aki tamul)? Mit takar?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a kettő között, érdekel

a gazdaság, marketing, üzlet világa is, olletve az knformatika is, programozás stb. Láttam van ilyen szak, ez ömleszti a kettőt? Megéri? Merre lehet utána mesterre menni?

Fontos még hogy lány vagyok (ez lehet hátrány az infóban néhányak szerint) /16


2017. dec. 29. 13:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és nem csak magyar egyetemekben gondolkodok, ha ez számít.
2017. dec. 29. 13:39
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Engem is érdekelnének erre a kérdésre a válaszok.

15/l

2017. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Intézmény függő, hogy milyen a felosztás a gazdasági illetve a programozós tárgyak között. Meg kellene nézni az adott intézmények tanterveit.


Mesterre is lehet menni, más kérdés, hogy megéri-e. Ha suli végén szerzel egy kis tapasztalatot, és iskolán kívül is foglalkozol a programozással akkor találhatsz olyan jó fizető állást már BSC-vel is, hogy Msc-n felesleges is gondolkodnod :D


Az, hogy egyesek szerint mi a hátrány és mi nem az ne érdekeljen. Őket se fogja érdekelni, hogy te el tudsz-e helyezkedni vagy mennyit fogsz keresni. Ha ezt akarod akkor csináld.

Amúgy nekem egyre több csaj ismerősöm választ villamos, infós, gépész mérnöki szakot amivel jók lesznek a kilátásaik..

2017. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En januarban fogok allamvizsgazni gazdinfobol. Nagyjabol fele-fele aranyban volt gazdasagi ( szamvitel, penzugy, marketing, kontrolling, penzugyi matek, mikro, makro...stb.) es infos ( halozati architekturak, szgep arch., prog: C, Java, C++, adatbazis, adatbiztonsag) targyaim. Volt rengeteg, amin a ket tudomanyteruletet parhuzamosan erintette: konyveloi programok hasznalata, kimutatasok keszitese, penzugyi ismeretek kulonbozo szgepes programcsomagokon.

Ezeken kivul elso 2 felevben matek, jog stb...

Alapjaban veve szerettem, de sokszor csak kinlodasnak eltem meg. A legnehezebb nekem a programozas orak voltak, de gazdinfos szinten megtanulhato. Amugy gazdinfos sok a lany, nalunk kb 40%ban voltak. :)

22l

2017. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gazdaságinformatikus bsc-m van, majd onnan mentem programtervező msc-re. A nagyobb egyetemek tekintetében a bce/bge kivételével mindenhol az informatika dominál. Értsd: fogták a programtervező tantervét, pár matekos tárgyat cserélgettek és félév közgázt hozzácsaptak. Mesterre bárhova lehet menni, ahova elfogadják bemeneti követelményként. Kb bármelyik informatika mester + bármelyik matek mester + bármelyik közgáz mester. Persze lehet, hogy kell pótlólag teljesíteni néhány tárgyat.


"Fontos még hogy lány vagyok (ez lehet hátrány az infóban néhányak szerint) /16"


Ez jelenleg nagy előny a szakmában.(sajnos?)

Rengeteg multi külön hirdet gyakornoki programot, képzést csak lányoknak. Ilyen a 21. század.

2017. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!