Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a szakirány kezdőorv...

Melyik az a szakirány kezdőorvosként, ami a legjobban jövedelmez?

Figyelt kérdés
Orvostanhallgató vagyok és lassan gondolkoznék azon, hogy melyik legyen az az irány amit jobban megnézek, megtanulok. Szeretnék lelkiismeretes orvos lenni, viszont egyáltalán nem értek egyet a magyar orvosok bérével, ugyanis hatalmas az egyetemen a követelmény, hatalmas az életben a felelősség. Ha lehet nem szeretnék külföldre menni, hanem Magyarországon tevékenykedni. A magánorvoslásban van sok pénz, ezt tudom, viszont ahhoz szakorvosnak kell lenni, ami pedig szintén több év. Nem tudom mi lenne a legjobb ötlet.

2017. dec. 30. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%

Remélem, soha nem leszel orvos.

Üdv, egy kolléga.

2017. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Úgy vagy te orvostanhallgató, mint én váci püspök.:D
2017. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Mintha annyira meglepő lenne... úgy beszeltek. Az orvosok nagy része szeretne jól keresni. Attól hogy álszenten nem beszélünk róla, még igaz kedves első. Vagy te a minimálbér feletti részt eladományozod?
2017. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Ennyire nem lehet tájékozatlan, akinek köze van az orvosláshoz, mint te és a kérdező, kedves harmadik.:-)
2017. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Fogorvos, nőgyógyász.
2017. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

A rinyálás itt az orvosok bérével azért elég nevetséges...

Tény hogy londonban megkeres 1 misit alaphangon na de itthon mi megy?

Elvégez egy műtétet és hálapénznek adnak neki egy 10-est vagy többet, vagy kap egy tálca süteményt stb...

Háziorvos megnéz 5 perc alatt és odaadsz neki egy 1.000-est.


Isten lássa lelkem nem sajnálom a jó orvosoktól a pénzt, de azért itthon sem szűkölködnek sokan.

Szerintem ha azt mondom egy átlag orvos havi szinten 100-150 e.-t kap hálapénzből legalább akkor szinten vagyunk. Emellé meg jön ugye az alapbér. Tehát azért 300-500 körül meglehet kapni itthon amiből már eléldegélnek. (persze az igaz hogy egy orvos 30 éves korától orvos)

2017. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit, hogy egyetértek azzal hogy a béreket növelni kell, de nem csak az orvosoknál.

Mert ha megnézzük külföldön egy orvos nagyjából 3-4x esét megkeresi (a hálapénzes összegnek is akár)

Viszont itthon egy gyári munkás szegényebb megyében kap 100-110-ezret a határ túloldalán meg ez az összeg alaphangon 5x-ös.


Tehát rengeteg szektorba mehetne a pénz. (persze ezt a multiktól kéne elérni)

2017. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem ha azt mondom egy átlag orvos havi szinten 100-150 e.-t kap hálapénzből legalább akkor szinten vagyunk."

No persze. Különösen, ha boltot nyit, ahol az asszony árulhatja a tálca süteményeket.:DD Az persze fel sem merül benned, hogy messze nem minden szakterületen műtenek az orvosok. És ki az a hülye, aki szimpla vizsgálatért ezreseket osztogat a háziorvosnak?

"Emellé meg jön ugye az alapbér. Tehát azért 300-500 körül meglehet kapni itthon amiből már eléldegélnek." Aha, havi 10-12 ügyelettel, plusz maszek rendeléssel már lehet akár annyit is keresni szakorvosként, amennyit egy kezdő, 22 éves IT-s kap. Legalábbis azokban a kórházakban, ahol a bértábla alapján vannak a fizetések, és alkalmazottként dolgoznak az orvosok.:-) Szerencsére egyre többnek a vezetése jön rá, hogy ennyiért nem kap annyi szakembert, amennyivel működtetni lehet az intézményt.

2017. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem ajándékozom el a minimálbér feletti részt, ráadásul nem is hálapénzes szakirányt választottam (magánrendelésem nincs aneszteziológusként).

Viszont úgy választottam annak idején, hogy tudtam, ez az, amit szívesen csinálok 40-50 évig, amiben találtam olyan területet, amibe beleáshatom magam, amiről szeretnék a lehető legtöbbet megtanulni. Nem úgy, hogy sok hülye kismama, sok hülye rákos öregasszony, de legalább a nőgyógyász jól keres (sajnos van ilyen kolléga).

2017. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A rezidensi alapbér mindenkinek ugyanannyi. Eddig nettó 135 ezer forint volt, most novembertől plusz bruttó 50 ezer, ami összesen nettó kb. 167 ezer környékén van.

Ez teljesen független attól, hogy milyen szakirányt választasz.

Van, ahol bizonyos szakmáknak különböző pótlékokat adnak, de hogy ez mitől függ, arra még nem jöttem rá. Pl. igazságügyi orvostant tanuló barátnőm kap veszélyességi pótlékot, én nőgyógyász rezidensként nem. holott rendszeresen jönnek a nem gondozott terhesek, műtétes szakma, tehát simán össze lehet szedni vérrel terjedő betegségeket, plusz az altatógázok sem állnak meg a líránál ugyebár.


Az ügyeleti díjazás intézményfüggő, klinikán dolgozom, de szánalmasan kevés az ügyeleti bérezés. Attól függően, hogy hétköznap vagy hétvége, ünnepnap, ill. hogy heti 8 óra alatti vagy feletti az ügyelet, gyakorlatilag BRUTTÓ 800 és 1500 forint közötti az órabér. Igen, ennél gyakorlatilag egy diákmunkás többet keres....

De egyik kollégám átjár havi pár alkalommal ügyelni az ország másik felébe, ott kb. 5-ször annyit kap az ügyeletért, tehát még úgy is megéri neki, hogy a benzint ő fizeti...


Azt meg nem értem miért gondolja mindenki, hogy minden orvosnak telitömik a szenét hálapénzzel. Azért rezidensként nem kell abban reménykedni, amit az egyik válaszadó írt, hogy havi 100-150 ezret össze lehet szedni:D

Én kifejezetten pénzesnek tartott szakmában dolgozom ugye, de gondoljatok már bele:

Miért szül valaki ügyeletes orvosnál? Ennek jellemzően két oka van: nincs pénze magánorvost fizetni, vagy pedig teljesen ellenkezik az elveivel az, hogy pénzt adjon olyanért, ami neki alapvetően jár.

Ebből kifolyólag az, akinek nincs fogadott orvosa, az szülés után sem fog pénzt dugdosni az ügyeletesnek.

Ha műtéteket kapunk az ambulanciáról, azokkal kb. ugyanez a helyzet. Ha kifejezetten valakivel szeretné magát megműttetni, úgy is elmegy magánrendelésre és lebeszéli az orvossal. Ha meg nem teszi, akkor csak nincs sok pénze, vagy úgy gondolja, hogy így is úgy is megcsinálja valaki, amiért viszont nem jár plusz fizetség, hiszen a munkáját végzi.

Persze, nem azt mondom, hogy soha életemben nem kaptam még egy kis csokit vagy egy csokiba dugott borítékot, de azért nem igazán jellemző.


Arról nem is beszélve, hogy manapság már sokan a választott orvosuknak se nagyon fizetnek. Azért néha mesélnek cifra sztorikat arról orvosok és szülésznők is, hogy felkérték őket, bementek a szüléshez a szabadnapjukon (saját költségen persze!), majd a megszült simán távozott mindenféle ellenszolgáltatás nélkül. És azért valljuk be, ez pofátlanság.

2017. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!