Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a pécsi...

Mi a véleményetek a pécsi Kodály Zoltán Gimnázium olasz tagozatáról?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz megtanulni a nyelvet? Mennyire nehéz bekerülni a gimibe? Vidéki iskolába járok, 4,67 jelenleg az átlagom. Továbbá mit tudok kezdeni a nyelvvel, illetve a Kodállyal? A Hajnóczy a kollégiuma?

2017. dec. 31. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyolos voltam a Kodályban, 2017-ben végeztem, a kéttannyelvű sulit mindenképpen tudom ajánlani, akár olasz nyelvet választasz,akár másikat szerintem nagyon megéri,mert viszonylag kis erőbefektetéssel juthatsz el közel anyanyelvi szintre,ami mindenhol (egyetem,munkahely) előnyödre fog válni :)

ezen kívül nekem nem volt nehéz megtanulnom a spanyolt, bár hozzátenném hogy ez is attól függ hogy kinek milyen a nyelvérzéke,de az első évi heti 20 nyelvóra hihetetlen nagy segítség ebben!

a gimibe nem kifejezetten nehéz bekerülni, az átlagodból ítélve pedig nem lehetsz egy buta valaki,úgyhogy szerintem emiatt ne aggódj, az én átlagom kb 4-es volt, a rangsorban is hátrébb voltam, mégis sikerült bekerülnöm spanyolra,pedig ott évek óta többszörös túljelentkezés van, ugyanúgy ahogy az olaszon is,viszont nagyon sokan 2.,3.,4. helyeken jelölik meg ezeket a szakokat,akik nagy valószínűséggel kiesnek előled,már ha 1. helyen jelölted a Kodály olaszt! :)

igen,osztálytársaim mind Hajnóczysok voltak


ha van még kérdésed akkor írj nyugodtan!:)

2018. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!🙂
2018. jan. 8. 01:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!