Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik tanárképzésen vannak,...

Akik tanárképzésen vannak, tudnának segíteni? :D

Figyelt kérdés

Helló!


Elgondolkoztam az angol-történelem szakos tanárképzésről (DE). Lehet hogy nem ide jársz, de lenne pár kérdésem.


1: Hallottam, hogy az órarendben előfordul olyan a 2 szak miatt hogy "óraütközés" vagy mi van. Ezt hogyan szoktaták orvosolni?


2: Az alkalmassági vizsgán mit kell csinálni? Ha introvertált vagyok, de alapjánban jól jövök ki az emberekkel, szerintetek jó kezdet?


3: Milyen óráitok vannak? Szigorúak a tanárok?



2018. jan. 1. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

1. Nem járunk be. Vagy adott félévre nem vesszük fel a tárgyat.


2. Kérdeznek és válaszolsz, szituációkat elemzel(te mit csinálnál, mit mondanál, hogy reagálnál) stb stb csak az érdeklő őket, hogy tudsz-e beszélni, nem dadogsz, selypítesz stb stb


3. Azt, hogy milyen órák vannak, azt itt tudod megnézni:

[link]


Angol részen elég sok a rossz tanár, én nem is választanám ezt a párosítást miattuk, viszont ha sikerül, akkor egy jól eladható párosításod lenne. Töri részen több a normális tanár.


Mint minden osztatlan képzésen, nagyon sokat kell tanulni, és nagyon sok számonkérés van. Szóval erre készülj fel, jah és ha most lennél tanár akkor kezdőként 3-4 ezer forinttal keresnél többet, mint egy minimálbéres emberke, sőt fősulis diplomával ők többet keresnének, mint te.

Anyagilag nem biztos, hogy megéri, bár ha az angolt sikeresen kiviszed, akkor azzal lehet majd keresni.

2018. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!