Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VIK mellett tudnék rendsze...

BME VIK mellett tudnék rendszeresen sportolni?

Figyelt kérdés

Ősszel leszek elsőéves, kicsit izgulok, hogy mi vár rám. Nem egyből középiskola után megyek, van már tapasztalatom az egyetemi életben, de nem ilyen szakon. A matematikai és informatikai tudásomat most, az utolsó vizsgáim után kezdem el intenzívebben fejleszteni, hogy ne legyen teljesen idegen a tananyag, nem félek a kihullástól, megvan a szorgalmam és nem szoktam bulizni sem.


Viszont a sport a mindenem. Nem versenyszinten űzöm, de érzem, hogy rosszul vagyok és feszült vagyok, ha nem mozoghatok. A tesis tárgyakat ki tudnám már most is simán váltani, nem látom értelmét ott lötyögni ahelyett, hogy egyedül minőségi munkát végeznék és kimozognám magam. Mennyire kivitelezhető heti 5 edzés (nagyjából 1-2 órásak mindennel együtt) az egyetem mellett? Tudnám tartani anélkül, hogy rámennének a jegyeim, vagy ennyire elveszi az embernek minden idejét a tanulás, hogy napi 1-2 szabad órája sem lenne?


2018. jan. 4. 02:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz ez egy börtön vagy mi?


VIK-en vagyok, van időm edzeni, bulizni, barátnőzni, haverokra is és minden hülyeségre, amire csak akarom.

Így van 4,6-4,7-es átlagom.

Szorgalmi időszakban nem minden nap tanulok, sőt.. csak ismételgetek reggel-délután amikor megyek haza a buszon. Kb. ennyi.


Sima 5 edzésre nem megy rá semmilyen jegyed. Azt meg el ne hidd márm, hogy bárki is olyan sokat tanulna. :D

Kb. 2 hónap alatt kiégnél és kéne 1-2 év regeneráció számodra.

2018. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Persze, miért ne lenne? Ráadásul az egyetemnek van saját fitneszrerme is, oda biztos eljutsz
2018. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha infóra mész, ott azért van időd minden másra.


#1: Villanyon BSc végére szépen ki lehet égni. Gyakorlatilag minden félévben volt egy tárgy, amire rámegy az embernek minden ideje, mert nem elég a típuspéldákat tudni, és ezt az oktatók a feléd nyújtott hozzáállásukból is éreztetik, hogy egy taknyos kis hülyegyereknek néznek.

2018. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!