Mit kezdjek magammal? Mi legyen belőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!11.-es vagyok és nagyon stresszel hogy nem tudom mit kezdjek magammal. Eddig a tanári (angol,töri) pályával "kacérkodtam" és úgy érzem tetszene is,de mindenki le akar róla beszélni,és ahhoz képest kezdőtanár tényleg keveset hoz,illetve a másik hátulütője ennek,hogy én eddig abban a tudatban éltem,hogy Győrben van tanárképzés,de nincs,csak tanító.

Na már most engem nagyon nem vonzz Pest,Győrbe terveztem mindent,továbbá barátom és pár barátnőm is oda szeretne tovább menni.

Nagyon nem vagyok magamban biztos ezen a téren.

Nézegettem még a lehetőségeimet és felmerült a LOGISZTIKA is.

Ugye töri-matek faktos vagyok,plusz angolból 5.évem végén érettségizek emelt szinten plusz 2 másik angol nyelvű tárgyból középszinten(infó-töri),így ha sikerül meg lesz a C1 nyelvvizsgám ezzel.

Igazából logisztika is érdekelne,nagyon sok jót hallottam róla.

Szerintetek melyik lenne ideálisabb? És logisztikához mik az érettségi követelmények?

Szerintetek gáz,hogy nem infó vagy fizikafaktról szeretnék logisztikára menni?

Mert pl. Programozni így nemtudok,de a matek jól megy és szeretem is.

Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 6. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Hát szerintem sokkal jobb kilátásaid lesznek ha a töri,angol pályáról átváltassz egy matekosabb irányba. Az meg, hogy megy is az még jobb :D


-Logisztikai mérnöki BSc


Érettségi követelmények:


matematika és biológia vagy fizika vagy informatika vagy kémia vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy

2018. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szerinted ez az angol infó érettségi az megfelelne ennek az informatika érettségi követelménynek?
2018. jan. 6. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, felejtsd el a diákszerelmet, meg a barátokat, olyat válassz ami tőlük függetlenül neked megfelel, jó eséllyel ezek a kapcsolataid úgyis rövid időn belül végetérnek.

Én már MSc-t (Közlekedésmérnök BSc, Ellátásilánc menedzsment Msc, SZE-n mindkető) csinálom logisztikából és nagyon nem bántam meg, nekem nagyon tetszik és fekszik ez a szakma, az viszont, hogy neked mi a jó, azt te tudhatod csak.


Infó, fizika miatt nem lesz hátrányod, vagyis le tudod dolgozni. A matek a legnehezebb, de ha abban jó vagy a többi is menni fog.

A felvin el tudod olvasni a követelményeket, még van egy éved, az érettségi annyira minimális szint, hogy egy kis plusz ráfordítással csinálhatsz emeltet fizikából is akár.

2018. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hmm,rendben,köszönöm a válaszokat!:)
2018. jan. 6. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is 11.-es vagyok, es angol-töri szakos tanár szeretnék lenni. Ezt csak akkor válaszd ha tényleg szereted a gyerekeket, érdekel a tanítás és hivatásként tekintesz rá. A logisztika szeritnem jó. Könnyen el lehet vele helyezkedni és amennyire tudom jól is lehet keresni. A követelményeket a felvin nézd meg,arról sajnos nem tudok semmit.
2018. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi!:)
2018. jan. 6. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Felvi.hu-n nézelődj.


Barátokat felejtsd el, itt csak és kizárólag az számít, hogy te mit szeretnél.


AZ meg, hogy "Pest nem vonz..." A logisztika Pesten és Miskolcon van...


Miért nem vonz Bp? Remek város tele lehetőségekkel és sosem unatkozol!


Van 1 éved, kezdd el keresni mi az, ami érdekel, gyere ki a komfortzónádból!


Nézd át a szakokat, hátha megtetszik valamelyik!


Emellett, kezdj el rájönni mi is érdekel!


Fess, rajzolj, tervezz (autót/vagy bármit), faragj, készíts valamit fából....


Próbálj ki mindent amit csak tudsz!


Mi van, ha elkezdesz rajzolni, és rájössz, hogy ez neked megy, és tudnád csinálni hosszabb távon is. Mehetnél akár Animációkészítőnek is.


Terveztél valamilyen formát és élvezted ráadásul megy? Formatervező/Designer szakokat usgyi megnézni!


Mi van az égen? Repülő. Azokat kik irányítják? Légiforgalmi irányítók! Ki tudja? Lehet ez is megtetszik neked, és erre mégy tovább.... A világ tele van lehetőségekkel csak élj velük!


És mi lenne ha csinálnál egy gap yeart!


Hogy mit?


Gap yeart! Egy "üres évet" Menj ki EVS-szel külföldre és tanulj egy nyelvet!


EVS = European Volunteer Service / Európai Önkéntes Szolgálat. Lényege, hogy külföldön szervezeteknél kell önkénteskedned de!


- Kiutazásod 90%-t fizeti az unió

- Lakhatást/Közlekedést/Étkezést ők térítik

- Lakást ők adnak neked és nem a legolcsóbbat kapod.

- Amennyiben nem beszéled az ország nyelvét, úgy heti nyelvórákat kapsz (asszem 2-4 óra/hét) amelyen az ország nyelvét tanulod.

- Napi 5-9€-t kapsz "költőpénznek" (nem sok, de jobb mint a semmi)


Sokfelé lehet menni, pl volt olyan, hogy Párizsba lehetett menni az Eiffel Torony elé fociedzéseket tartani, de volt, hogy Máltára mentél az egyik környezetvédelmi szervezethez...


Pl, Olaszországba elmennél mondjuk Angolt tanítani a gyermekeknek vagy valakiknek, akkor az úgy nézne ki, hogy 9-14/16-ig tanítasz és azt csinálsz utána, amit akarsz. Lemégy a tengerpartra (ha olyan helyen vagy), sportolsz egy kicsit...


Mindeközben nyelvi órákat kapsz, megtanulsz olaszul, és rájössz, hogy "Bakker én imádok tanítani és élvezem" vagy "Nem, tévedtem! Ez nem az én pályám!".


Megismered önmagad, és megtalálod az utad, azontúl egy önéletrajzban a +1 nyelv valamint az EVS előnyt jelent! (Egyetemi tanároktól hallottam)


És mit vesztesz ezzel? Semmit!

2018. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azta! Ez tök nagy motivációt adott úgy erre az egészre. Köszönöm szépen:D wow
2018. jan. 6. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!