Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia karról ki mit...

Pszichológia karról ki mit tud a Babeș Bólyai Tudományegyetemen Kolozsváron?

Figyelt kérdés
Érdekelne maga a kar, tanárok, oktatás, személyes tapasztalat alapján.

2018. jan. 7. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem nem érdemes ide jönni. Az elvárások irreálisak, a tanárok nagyon keményen bánnak velünk. Vissza a múltszázadi poroszos oktatásba... Halom múlt századi elméletet kell megtanulni, gyakorlat nagyon kevés, nem itt képzik a jó szakembereket. Ha jól fog a fejed, gyorsan tudsz alkalmazkodni, kutatni, jól tudsz angolul, akkor esélyesen megugrod a vizsgákat, de ettől messze nem lesz olyan tudásod, mint egy károlis vagy egy pécsen végzett pszichológusnak. És nem is olcsóbb a babes. Nem is adnak semmi segítséget. Jegyzetet egyetlen tantárgyból kaptunk. A pszicho tanár az asztalra b.ott vagy 8 könyvet, azt mondta kulcsfogalmakat ott találunk.... aztán vizsgán hatalmas bukták vannak, mert azt se tudni mit pontoz. Legutobbi vizsgán 100ból kb. 57 írta meg de abból 50 megbukott (első félévben is megbukott a 100ból 63...). Halom beadandó, 2012 utáni kutatásokat kérnek, amelyek 99,9%-a fizetős (kb. 5-15 $ egy kutatás...) jah, és annyi idő elmegy a beadandókkal, hogy alig marad 2-3 hét a féléves vizsgákra felkészülni 5-6 tárgyból, de addigra már mindenki rongy fáradt. Szerintem éri meg.

Én már mai ésszel nem jönnék ide. Jók a magyar egyetemek, inkább emelt szintű felkészítő, elérni jó pontszámokat, hidd el jobban jársz. Én is azon gondolkodok, inkább nekifutok újra itthon, mert a babesről egyetlen magyar egyetem sem vesz át (ennek oka hogy a babesosok hatalmas elméleti tudással sem tudják szakmailag megkülönböztetni a hamut meg a mamut...)

Hát ennyi a tapasztalat...

2019. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!