Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha rossz szakdolgozat témát...

Ha rossz szakdolgozat témát választottam van lehetőség a változtatásra?

Figyelt kérdés
2018. jan. 8. 16:07
 1/4 A jó édes ***** válasza:
8%
Nincs rossz szakdolgozat téma, csak lusta hallgató.
2018. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért van a konzi, hogy előre megmondják,mi szar téma és mi nem. A témavezetődnek el kell fogadnia, utána írhatod csak. Innentől pedig már tényleg csak a szorgalmadon és a találékonyságodon múlik. Nekem a témavezem mondta, két probléma van a szakdogákkal, publikációkkal, ebből az egyik mindig bekövetkezik: vagy túl sok a rendelkezésre álló anyag és túl sokan vizsgálták az adott kérdést, emiatt nehéz szelektálni a forrásokat, vagy túl kevés a rendelkezésre álló anyag, emiatt nehéz összeszedni megfelelő mennyiségű szakirodalmat és felépíteni azt a bizonyos logikai ívet. Ez tipikus, ettől nem kell beszarni. Sőt, ha nincs elég anyag és csak közvetetten, körülhatárolgatva tudod levezetni a témádat, arra szokták mondani, hogy TDK gyanús, mert vagy valami totál újat tettél le az asztalra, vagy komplett fszság, de ha nincs eredmény, az is eredmény és a nagyon értelmetlen témákat az elején kiszórják a témavezek amúgy is, ha nem látnak benne logikát.
2018. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából egy nagyobb témát kaptam és a konzulemsemnek felvetettem ezt az ötletet. Az ötlet maga jó, de nem nagyon tudok bele vinni gyakorlati részeket ezt ott is megmondták és nem tudok kutatni, mert erről a témáról inkább a média szól. Könyvet is adtak ki róla, de nekem az egyéni kutatással van a problémám. Egy másik egyetemi oktatóm ajánlotta, hogy válasszak mást, nem a konzulensem. Ez esetben a dékánnak kell irni ?
2018. jan. 8. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is mesterképzésen új témát választottam félév közben (nálunk 2 féléves a diplomamunka és az első félévben szorgalmi időszak vége felé változtattam, szóval olyan 2-3 hónapja hivatalosan írtam - ráadásul konzulenst is váltottam az új témával együtt). Mindezt úgy, hogy nem csúsztam meg a munkával (mert volt egy időszak, amikor párhuzamosan csináltam a kettőt, a régin és az új témán egyszerre dolgoztam).

Ha nem érzed a motivációt vagy nem tetszik már eléggé a téma, akkor nyugodtan változtass. Én a tanszéken érdeklődtem, hogy ennek mi a menete (van egy ilyen tanulmányi főelőadó feladatkörrel rendelkező személy, aki minden ilyen dolgot intéz).

2018. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!