Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek tolmács több nyelvből?

Lehetek tolmács több nyelvből?

Figyelt kérdés
Olyan értelemben több nyelvből hogy 2 nyelvet szeretnék megtanulni magas fokon (én esetemben orosz,kínai) és mindkettőből szeretnék tolmácsolni. Azt tudom hogy egy pl. 3 éves szlavisztika vagy kínai alapszak után lehet menni tolmács vagy fordító mesterképzésre 2 évre. Az én helyzetemben hogy lenne megoldható?

2018. jan. 8. 21:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy magyar-orosz, magyar-kínai tolmácsolást nyilván, nem orosz-kínait.
2018. jan. 8. 21:17
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Minek az? Felénj europai nyelveket beszélnek te kínába laksz?
2018. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs akadálya, de nem árt az egyikbe jobban belemélyedni még az egyetemi évek előtt. Két nyelvet, ráadásul két nagyon nehéz nyelvet egyszerre tanulni nem kispályás.

Ha jól tudom, btk szakokon lehet (vagy kötelező?) felvenni minor szakot, a Te esetedben ez lehetne az egyik szakod. :)

Viszont sok embertől hallottam, hogy nem feltétlenül egyetemen tanulta meg a nyelveket, sokszor szükséges az alapos tudáshoz egy nyelviskola (vagy többre is mész vele). Ennek függvényében lehet, hogy érdemes átgondolni, hol szeretnél anyanyelvi tudásra szert tenni. Az is segíthet, ha egyetemen megnyomod brutálisan a főszakod, a minort pedig alapjaiban elsajátítod, hogy aztán tudj rá építeni (nyelvsuliban).

Sok sikert a terveidhez. :))

2018. jan. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oroszból egy középfokú nyelvvizsgát már le tudnék tenni, tanulom folyamatosan, használom minden nap, kínaival ugyan ez a helyzet csak le vagyok maradva. Egyetemre jelentkezésig még 2 évem van.
2018. jan. 9. 17:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Az már nagyon jó. :) Akkor akár nyári szünetekben rágyúrhatnál még az oroszra, abból megcsinálod a felsőfokút. Egyetemen meg elmész kínaira, és felveszed mellé az oroszt (hogy szinten tartsd magad). Ha ilyen jól mennek a nyelvek, akkor szerintem simán kivitelezhető. Még a végén megtanulsz egy harmadikat is. :)
2018. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy összejöjjön. Kéne mellé valami speckó diploma (jog, közgáz, vagy orvosi) és király lennél. Mit szabad még tudnunk rólad?
2018. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a pálya veled?
2018. jan. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!