Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akiknek van tapasztalatuk a...

Akiknek van tapasztalatuk a felsőoktatással kapcsolatban, milyen szakot tudnának ajánlani nekem, amivel később könnyen el tudnék helyezkedni és jól keresni?

Figyelt kérdés

2014-ben érettségiztem, de csak most tudok a továbbtanulással foglalkozni.


Magyar és töri 60-70% között voltak, tehát nem túl jók, nem is szerettem őket. Matek emelt szinten 93%, angol szintén emelt szinten 82% és a választottam olasz, abból is emelt szinten 91%.


Mérnök szakok közül van, ami érdekelne, de sajnos ahhoz fizika vagy valami szakmai tárgy kéne a matek mellé. Újra érettségizni meg már nem tudok.


Gazdasági szakokban gondolkoztam, de azokat is folyton "büfézik"...


Mire lenne érdemes mennem?


Nem szeretném elvesztegetni az időmet, mert sok áldozatot hozna az egész család azért, hogy egyetemre járhassak, és később szeretnék profitálni belőle.


Szorgalmas vagyok és sok minden érdekel, szóval bármilyen tipp érdekel. :)


2018. jan. 8. 22:50
 1/10 A jó édes ***** válasza:

Szerintem legalább egy természettudományos tárgyból legalább érettségizz, az erősen kitágítja a lehetőségeidet.

Például földrajzzal (ami talán a legkönnyebb) mehetsz műszaki-földtudományi vagy földtudományi képzésre.

Fizikával a fizika szakok és gyakrolatilag összes mérnöki szak elérhetővé válik.

Infóval meg minden infós képzés.

Gazdasági szakok csak alaképzésen büfék - önmagukban nincs értékük, de ha utána mesterképzésre is mennél, úgy már jók lehetnek. Csak az még több idő, ha meg már 4 éve érettségiztél akkor gondolom az alapdiplomával is jó munkahelyet szeretnél.

2018. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A fizika tényleg jó lenne, de akkor jövőre tudnék csak felvételizni...


Igaziból nem hittem, hogy egyáltalán tovább tudok majd tanulni, így annak idején nem is foglalkoztam ezzel, akkor muszáj volt elmennem dolgozni főállásban.

Most kicsivel jobban állunk... sok számolgatás után úgy döntöttünk a szüleimmel, hogy nehezen, de meg tudnánk oldani, hogy mégis tovább tudjak tanulni, ezért nem szeretnék várni jövő évig :(

2018. jan. 8. 23:31
 3/10 A jó édes ***** válasza:

Nem kell várnod jövő évig, érettségire jelentkezni általában január 20-30 körülig tudsz a legközelebbi középiskolában, a felvételi határideje meg február 15.

Jelentkezz a biztonság kedvéért 2 tárgyból érettségire (fizika+földrajz), s 2 kapcsolódó szakra.

2018. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt ha már nem jársz középiskolába nem a legközelebbi ilyen intézménybe kell rohanni érettségizni hanem a kormányhivatalba (bővebben itt: [link]


Másrészt ebben az országban mindenki "büfézik" minden szakot.. Ha btk akkor az "büfé" szak, ha jogász akkor azok tolvaj hazugok, ha orvos akkor beképzelt. Nem kell utcára se menni, megnézel itt egy-két kérdést tuti találsz ilyen válszt. Azt, hogy miért van ez nem tudom. Vagy sok a hülye itt vagy savanyú a szőlő vagy neki nem jött be a képzés, bármi elképzelhető. Lényeg, hogy ezekkel a "büfézésekkel" vigyázni kell mert az ilyen kijelentések fele nettó baromság.

Harmadszor szerintem ne érettségizz újra, jók ezek a jegyek. Nyelvvel meg matek emelttel simán felvesznek akárhova. Ezt február közepéig teheted meg (bővebben itt: [link]

Természetesen azt se várd, hogy mi itt megmondjuk a tutit mert ez sem fog bekövetkezni. Oda menj ami a legjobban érdekel. Ha gazdasági szakokban gondolkodsz menj oda. Büfé ide vagy oda. (egyébként aki például egy corvinus pénzügy-számvitel szakot le "büfézi" az se áll két lábbal a földön szerintem).


Sok sikert a továbbiakban!

2018. jan. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A linkek nem működnek mert a gyakorikérdések oldal nem engedi bemásolni a full linket. Az érettségi jelentkezés menete fent an az oktatási hivatal honlapján. Egyetemi felvételiről meg mindent megtalálsz a felvi.hu oldalon.
2018. jan. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a 3. Vàlasza igaz, akkor én is azt javasolnám. Ha nem, akkor marad a gazdasági vonal. Két nyelvvel az sem rossz.
2018. jan. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Utána olvastam, valóban tudnék még jelentkezni érettségire, de arra komolyan fel is kéne készülni, amire szerintem 4 hónap kevés lenne főállás mellett.


Marad a gazdasági vonal akkor, én is éppen pénzügy-számvitelre gondoltam. Ez elég komoly szaknak hangzik, de ezt is sokan lenézik... De akkor nem foglalkozom már ezzel :)

2018. jan. 9. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát neked ilyen matek mellé, egy gyenge 4-es infó is elég lenne bármelyik mérnök szakra állítom :D

Csak azért kellene, hogy meglegyen a másik tárgy is amit kérnek.

Word, Powerpoint, meg excel használatát ilyen szintre 2 nap alatt el lehet sajátítani :D

2018. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A jó édes ***** válasza:
A gazdasági alapszakok továbbra is büfék, hiába rajongják körbe sokan egyes egyetemek képzéseit. A Corvinus - psza-ért pl. tényleg sokan odavannak, de érdekes módon ugyanaz a képzés a gyöngyösi főiskolán már gáz. Akkor hogy is van ez? Pusztán arról van szó, hogy a Corvinusra a legokosabb és legrátermettebb diákok jutnak be. Nekik akár jódlizást, fejenállva versmondást vagy bélyeggyűjtést is oktathatnának, értük akkor is kapkodnának a munkáltatók, mert baromi okos, fejlődőkepés, kreatív és gyorsan tanuló emberanyagról van szó. Egyébként ha elvégzed, valószínűleg te is elég jó helyzetből indulnál, de ha az a cél, hogy konkrétan az egyetemen tanultakból profitálj, akkor a gazdasági alapképzések nem adnak túl bőséges tudományos alapot, a magyar oktatásban túlságosan a soft skillekre fekszenek rá (bár az kétségtelen, hogy a psza. azon képzések egyike, amire ez legkevésbé igaz).
2018. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván egy alapképzés nem feltétlenül elég de egy corvinus alapappal mehetsz simán egy jó mesterre és az már elég sokat jelent a munakerőpiacon.
2018. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!