Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A természettudományi szakokat...

A természettudományi szakokat miért nézik le, miért tekintik büfé szakoknak, miért csak a mérnök, informatikus, orvosi képzés ér valamit?

Figyelt kérdés

Már több helyen is olvastam ezt,hogy a TTK-s szakok büfé szakok. Mi a baj egy vegyésszel, vagy geológussal, netán molekuláris biológussal? Azért nem számítanak, mert alacsony a fizetésük? Komoly kutató munkát végeznek sokszor és nagyon nehezek a szakok is.

Még az rendben hogy egy filozófia vagy szabad bölcsészet szak büfé szak,nade ezek miért?



2018. jan. 11. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan mindent pénzben mérnek. Mérnököknek, informatikusoknak, orvosoknak magas a fizetésük, így egyszerűen anyagi javak alapján skatujázzák be az embert. És erre még rátesz egy lapáttal az is, hogy nagyon sok mérnök, informatikus és orvos pontosan emiatt fent hordja az orrát.


(Ezt programozóként mondom.)

2018. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még sehol nem hallottam hogy a TTK-s szakokat lebüfézte volna bárki is.
2018. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tekintik büfészaknak.
2018. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert az alapszakkal nehéz vagy lehetetlen elhelyezkedni. És sajnos sokan szarnak az egészre alapszak után.

A büfészak megnevezés nem azt jelenti, hogy annyira könnyű az egyetem, hanem hogy annyira nem versenyképes a diploma, önmagában legalábbis.

Azt kellene megérteni, hogy a ttk-s és btk-s szakok nem önmagukban teljes értékű diplomák. Hasznosak, minőségiek, de nem alkalmasak sok esetben egy adott munkakör betöltésére, mert vagy annyira elvont tudást adnak, vagy annyira sok tanulót képeznek, amennyire nincs kereslet.


Osztatlanná téve nem beszélne senki büfészakról ezek esetében sem, de mivel számtalan mesterképzésre belépő egy ilyen diplomay nem tehetik osztatlanná, mondván, hogy majd a hallgató összerakja magának a későbbiekben. Hidd el, a jog is büfészak lenne, ha nem osztatlan rendszerben működne. A tanári pláne.

2018. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
98%

Ebben az országban ha nem látják valamiben egyből a rövidtávú profitot és előremeneteli lehetőséget azt simán büfészaknak titulálják. Azt se tudják mit csinál vagy mit tanul de ha nem tud egyből profitálni az büfé és le kell nézni...

Ezen a hozzáálláson kéne változtatni...

2018. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem most már. Akkor nem vagyok annyira büfés. :)
2018. jan. 11. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lenézik mert sajnos pl: egy egyetemi kutató is annyi pénzt sem keres lassan mint egy ALDIS eladó. Legalábbis neten legutóbbi aldis béremeléses sztorihoz írt pár egyetemi adjunktus is..


Fizetés alapján kategorizálják az embert.

2018. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!