Szerintetek az egyetemek előbb utóbb leviszik a ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg utolsó évesként hogy egyre többen buknak ki és nem is akarnak nagyon jönni egyetemre. A másik meg hogy már a legalja tanulókat is felveszik. Azért mert kevés aki tanulni akar? Vagy csak én látom így? Vélemények? Nagyon ráérős napom van, így ebből adódóan érdekel mások véleménye azért mertem feltenni ezt a kérdést.

2018. jan. 11. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Böngészd át a ponthatárok kiszámítását, és minden kérdésedre választ fogsz kapni.

De röviden: Az egyetemek nem tudják lejjebb vinni a ponthatárokat azokon a szakokon, ahol előre meghatározott ponthatár van (jog,gazdasági szakok,pszichológia...). Ott van egy fix, bőven 400 fölötti határ, azt kell elérni. Viszont az államo "bő lére" eresztette a természettudományos,agrár és műszaki szakok létszámát ((mivel ezek viszik előre a gazdaságot, illetve ezekből van hiány), így sokkal több helyük van. Így alakulhat ki az, hogy pl 280 pont a BME fizika szakára a lonthatár, míg Egerben 465 a turizmus-vendéglátásé, mert nem telítődnek be a helyek.

Az önköltséges pontok pedig a jelentkezők számától és teljesítményétől függ.

2018. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te milyen szakon vagy, de mi félelmetesen sokan vagyunk. Én is ledöbbentem már azon, milyen hülyék járnak ide, meg nulla motivációjuk van, csak melegednek stb., de ennek az az oka, hogy nagyon sokan vagyunk. Ha kevesebben lennénk, akkor nem kerülnének be, vagy hamarabb kikerülnének az ilyen linkeskedők.

Viszont az egyetemeknek érdeke maximalizálni a férőhelyeket, és annyi diákot felvenni, amennyit csak tudnak, hiszen erre több pénz jár. Én ezt vettem észre. Nálunk az épület maga (konkrétan a termek) és a tanárok se tudják befogadni ezt a létszámot, alig vannak szóbeli vizsgák, nem férünk be mindannyian a nagyobb termekbe se stb.

2018. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
de nyilván azért ilyen alacsony a ponthatár hogy a rossz is bejuthasson sztem. mert amúgy meg ha csak a tényleg jók jutnának be akkor el tudom képzelni hogy egy egyetem 400 tanuloja helyett csak 50 járna oda . minek adnak olyannak is diplomát aki semmit sem tud? magol aztán nem tud semmit visszamondani később. undorító
2018. jan. 12. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!