Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Lehet egyszerre 2 egyetemi szakra járni nappali tagozatosan? Ha igen, bírható? Saját tapasztalotknak nagyon örülnék

Az elte-n szeretnék a BTK-n esztétikára a PPK-n pedig pszichológiára járni. Azt tudom hogy egyszerre csak egy helyre nyerhetek felvételt,csúsztatva,egy év különbséggel szeretnék csinálni egyébként is. A kérdésem,hogy ez megvalósítható úgy,hogy mindkét szakon nappali tagozatos vagyok,vagy az egyiken levelezőn kell lennem? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is,főleg a saját tapasztalatokat :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: bölcsészet, esztétika, szak, pszichológia, iskola, továbbtanulás, ELTE, egyetem

01-13 01:39  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Nem fog menni két ilyen szak egyszerre.
Nem lesz meg a jelenlétid az óraütközések miatt,instant bukta.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 01-13 02:40 Privát üzenet
Elméletileg megvalósítható a nappali, viszont a gyakorlat az, amit az első is ír. Én az esztétika szakról semmit sem tudok, de pszichológián rengeteg tárgy van, aminek jelentős hányada gyakorlat, és nagyon sok az órákon kívüli feladat, beadandó, kutatás stb. Nehéz összeegyeztetni más szakkal, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy sokan mégis így csinálják! Nekem a csoporttársaim közül akadt bőven kétszakos, például közgáz, nyelvszak, de akár jog is! Viszont ők mind arról számoltak be, hogy valamelyik képzésükön muszáj volt csúszniuk, mert egyszerre nem tudtak elvégezni 60 krediteket egy-egy félévben, így kicsit lassabb tempóban haladtak az egyik szakjukon, kevesebb tárgyat vettek fel.
A vizsgaidőszak is izgalmas kérdés, pszichológián elég sok a vizsga, az ELTE-n ráadásul szigorlatok is vannak másodévtől. Úgyhogy ezt is bele kell kalkulálni, hogy egyáltalán tudsz-e annyi vizsgát abszolválni egy félévben, amennyit kellene.
Arra pedig ne is számíts, hogy két nappalis képzés mellett még dolgozni is tudnál.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 01-13 09:07 Privát üzenet
Elméletben mehetne.
Gyakorlatban nem. Lehetetlen, hogy két nappalis szak óráit összeegyeztesd, plusz, se az esztétika, se a pszichológia nem könnyű. Én germános vagyok, de néha látogattam esztétika előadásokat, s tömény nagyon a tananyag. Pszichológia pedig még jóval nehezebb. Szerintem válassz közülük, hogy melyiket tanulnád szívesebben, mert a kettő együtt lehetetlen. Egy barátnőm egyszerre tanul most pszichót és anglisztikát, mindkettőt nappali képzésen, s én még azon csodálkozom, hogy nem omlott össze. Kilenc vizsgája van, s az angolos előadásokról rendszeresen lemaradt, mert ütközött a pszichós gyakorlataival. Hidd el, nem akarsz így megszakadni, jó tanácsként mondom ezt.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 01-13 12:03 Privát üzenet
Szerintem azt is megpróbálhatnád az első félévben, hogy szabválként esztétikás tárgyakat veszel fel, és akkor meglátod, hogy hogyan is menne, össze lehet-e egyeztetni a két órarendet.

# 4/6Időpont 01-13 19:38 Privát üzenet
#4 vagyok. Annyit még, hogy a BTK kb 10 percre van a PPK Kazinczy utcai épületétől, de ha az Izabella utcaiban van a képzés, akkor az oda/visszajutás is időigényesebb.

# 5/6Időpont 01-13 19:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát,sokat segített a külső, reális látásmod :) arra jutottam hogy pszichológiára megyek,és szabadonválasztható óraként veszem majd fel az esztétikát :)

# 6/6Időpont 01-14 02:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nappali tagozatos egyetemre és koliba hány éves korig illik járni?
Önköltségesként lehet nappali OKJ-ra járni, ha már van egy nappali államilagtámogatott OKJ képzettségem?
Létezik olyan ápolói OKJ oktatás, ami ingyenes és lehetne végezni estin vagy levelezőn? Valamint esetleg a második félévben indul? Tavaly érettségiztem, de a munka végett nem..
Most akkor 21 vagy 25 éves korig lehet nappali OKJ-s képzésre járni?
Lehetséges egyszerre esti és nappali gimibe is járni? (Magyarázat lent)
Lehet egyszerre nappali, fizetős OKJ-s képzésre járni, és elkezdeni az ingyenes, esti OKJ-s képzést?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu