Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre 2 egyetemi...

Lehet egyszerre 2 egyetemi szakra járni nappali tagozatosan? Ha igen, bírható? Saját tapasztalotknak nagyon örülnék

Figyelt kérdés
Az elte-n szeretnék a BTK-n esztétikára a PPK-n pedig pszichológiára járni. Azt tudom hogy egyszerre csak egy helyre nyerhetek felvételt,csúsztatva,egy év különbséggel szeretnék csinálni egyébként is. A kérdésem,hogy ez megvalósítható úgy,hogy mindkét szakon nappali tagozatos vagyok,vagy az egyiken levelezőn kell lennem? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is,főleg a saját tapasztalatokat :)

2018. jan. 13. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog menni két ilyen szak egyszerre.

Nem lesz meg a jelenlétid az óraütközések miatt,instant bukta.

2018. jan. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg megvalósítható a nappali, viszont a gyakorlat az, amit az első is ír. Én az esztétika szakról semmit sem tudok, de pszichológián rengeteg tárgy van, aminek jelentős hányada gyakorlat, és nagyon sok az órákon kívüli feladat, beadandó, kutatás stb. Nehéz összeegyeztetni más szakkal, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy sokan mégis így csinálják! Nekem a csoporttársaim közül akadt bőven kétszakos, például közgáz, nyelvszak, de akár jog is! Viszont ők mind arról számoltak be, hogy valamelyik képzésükön muszáj volt csúszniuk, mert egyszerre nem tudtak elvégezni 60 krediteket egy-egy félévben, így kicsit lassabb tempóban haladtak az egyik szakjukon, kevesebb tárgyat vettek fel.

A vizsgaidőszak is izgalmas kérdés, pszichológián elég sok a vizsga, az ELTE-n ráadásul szigorlatok is vannak másodévtől. Úgyhogy ezt is bele kell kalkulálni, hogy egyáltalán tudsz-e annyi vizsgát abszolválni egy félévben, amennyit kellene.

Arra pedig ne is számíts, hogy két nappalis képzés mellett még dolgozni is tudnál.

2018. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elméletben mehetne.

Gyakorlatban nem. Lehetetlen, hogy két nappalis szak óráit összeegyeztesd, plusz, se az esztétika, se a pszichológia nem könnyű. Én germános vagyok, de néha látogattam esztétika előadásokat, s tömény nagyon a tananyag. Pszichológia pedig még jóval nehezebb. Szerintem válassz közülük, hogy melyiket tanulnád szívesebben, mert a kettő együtt lehetetlen. Egy barátnőm egyszerre tanul most pszichót és anglisztikát, mindkettőt nappali képzésen, s én még azon csodálkozom, hogy nem omlott össze. Kilenc vizsgája van, s az angolos előadásokról rendszeresen lemaradt, mert ütközött a pszichós gyakorlataival. Hidd el, nem akarsz így megszakadni, jó tanácsként mondom ezt.

2018. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is megpróbálhatnád az első félévben, hogy szabválként esztétikás tárgyakat veszel fel, és akkor meglátod, hogy hogyan is menne, össze lehet-e egyeztetni a két órarendet.
2018. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. Annyit még, hogy a BTK kb 10 percre van a PPK Kazinczy utcai épületétől, de ha az Izabella utcaiban van a képzés, akkor az oda/visszajutás is időigényesebb.
2018. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát,sokat segített a külső, reális látásmod :) arra jutottam hogy pszichológiára megyek,és szabadonválasztható óraként veszem majd fel az esztétikát :)
2018. jan. 14. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!