Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg OKJ-s képzése...

Mennyire éri meg OKJ-s képzésen gyógyszertári asszisztens képzést elvégezni? Van olyan aki ezután gyógyszerésznek tanult egyetemen?

Figyelt kérdés

Szeretnék gyógyszerész lenni, de egyre inkább azt érzem, hogy nem vagyok rá képes, ha az ehhez szükséges választott érettségi vizsga tárgyakból nem tudtam két év alatt felkészülni úgy, hogy bátran bele vágjak. Pedig rendszeresen készültem, nyáron is, tanév közben is. Csak állandó kudarcok érnek ebben a két tárgyban. Ilyen közel az érettségihez meg elképzelni sem tudom hogy elérjem azt a szintet amivel bejuthatok, nem hogy én majd egy hét alatt tanuljak meg ennyit. Valaki hasonló talasztalatokkal, aki neki vágott? Említett OKJ-s képzésről tapasztalat esetleg?

Nagyon hálás lennék!



2018. jan. 14. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én járkáltam egy ideig utána, mert nem akartam egy újabb diplomás képzésre jelentkezni. De sz*rt sem ér:(, csak időpocsékolás - És mivel a gyógyszerész szakra két emelt kell, plusz pontot sem kapsz utána.
2018. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
73%

Egyből menj egyetemre, gyógyszerész szakra, mert Ott kitanítanak rendesen vagy megfelelően. OKJ-s képzésben a gyógyszertári asszisztens nem elég ahhoz hogy tudj expediálni (kiadni), hiszen a mellé még elkell végezz egy gyógyszerkiadói asszisztens képzést is. Tehát 2 képzés kell. És tudásban sokkal kevesebbet fogsz kapni, cserében persze meg lesz bizonyítványod róla. OKJ-nél általában a pénz számít, ha van, akkor meg lesz a papír róla. Ezért is nem nagyon vesznek fel gyógyszerészek OKJ képesítésű embereket az elmúlt 1 vagy 2 évben. Egyetemi végzettséggel nagyobb esélyed lesz elhelyezkedned.


Mindenképpen az egyetemi éveket válaszd, mint mondjuk egy gyorstanfolyamban zajló OKJ képzést. Sokan a gyorsaságra mennek, de így kevesebb tudás lesz a háttérben

2018. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nálam nem az idő okozza a problémát. Mint említettem azon bizonytalanodtam el, hogy rosszul teljesítek az érettségin. Ebből meg jön az a dolog, hogy ha ezekbol nem tudok ennyi idő alatt felkészülni, akkor nem bírnám az egyetemet. Ez a kétség még akkor is bennem marad, ha esetleg végleg úgy döntök, hogy a bioszt vagy kémiát csak egy évvel később csinálom meg. Van vagy volt valaki hasonló bizonytalanságban? És hogy döntött?
2018. jan. 19. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!