Jogászok! Hol tanultok? Vélemény az egyetemetekről? Sztorik, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Bármit leírhattok, amit tapasztaltatok. Nehéz jogásznak tanulni? Tippek?


Jelenleg 10-es vagyok, de ebbe az irányba szeretnék továbbtanulni.



2018. jan. 14. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok jogász de egy időben az akartam lenni. Az változtatta meg a döntésemet, hogy olvasgattam interneten élményeket, tapasztalatokat és a legtöbb jogász kb depressziós volt, utálta a munkáját, unalmasnak találta azt stb. Így is telített a piac, keveset keresnek, nem olyan csilivili mindent mint azt a filmekben látod.
2018. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Győrben tanultam 2 évig majd pályát váltottam. Viszonylag nehéz, elég magolós, hihetetlen unalmas. Az első szemeszterben még lelkesen álltam neki, folyamatosan tanultam, de egyre kevésbé tetszett a szak. Először úgy voltam vele, hogy lehet csak a gimi után nagyon más, meg kell csak szoknom, de a második évben végképp megutáltam. Annyira száraz, feleslegesen túlbonyolított. Van néhány érdekesebb tárgy, de összességében borzalmas. Mondjuk vannak akik imádják ezt a szakot, szóval vannak ellenpéldák is, de nem én. :D
2018. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy közhelynek hangzik, de mint sok másik szakmára, erre is születni kell. Itt bizony keményen magolni kell, de nem annyira vészes, elvégezhető. Nem tudom merre gondolkozol, én Szegeden végeztem. Nagyon szerettem, minden az egyetemistákról szól a városban, rengeteg fiatal az utcákon, szórakozóhelyek tömkelege. A karon remek szakemberek vannak, nagy részük át tudja adni a tudását. Én csak ajánlani tudom, ha szeretsz tanulni. Szorgalmi időszak laza, vizsgaidőszakban pedig meg akartunk halni, de végül mindig minden meglett. Szorgalmasnak kell lenni, nem szabad hagyni elszabadulni az anyagot, készülni kell folyamatosan, mert bizony vannak hatalmas anyagok. Nem kell ráfeszülni, azért mi sem tanultunk soha mindennap órákat, de a folyamatosság a kulcs. Hajrá, készülj okosan.
2018. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!