Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanácstalan vagyok a továbbtan...

Tanácstalan vagyok a továbbtanulással kapcsolatosan esetleg valaki aki a Nemzetközi Közszolgálati Egyetemen tanul segítene? A fizikai illetve az egyéb vizsgákról valaki tájékoztatást adna?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy közgazdasági iskolában vagyok végzős. kb. 10.ben jöttem rá hogy a későbbiekben rendészettel szeretnék foglalkozni. Sajnos akkor még szüleim nem támogatták az ötletem, de ma már úgy vannak vele hogy én életem én hozom meg a döntéseket. sajnos mivel elég későn kapcsoltam a jelenlegi sulimból nem tudtak átvenni rendészeti suliba így bele kellett törődnöm hogy itt kell érettségiznem. Voltam nyílt napon de viszont elég tanácstalan vagyok hogy érdemes lenne egyetemre menni vagy inkább válasszam például miskolcon a 2 éves képzést? mindenképp halasztanék ugyanis nem rendelkezem nyelvvizsgával,és jogosítvánnyal sem így abban az egy évben ezeket szeretném megszerezni.
2018. jan. 15. 00:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha fizikailag, egészségügyileg, pszichikailag megfelelsz és van elég pontod, válaszd az egyetemet. Ugyan jó alap a miskolci rendészeti képzés, de ezzel csak elcseszel 2 évet az életedből ( ráadásul utána egyből állományba helyeznek, tehát megbonyolítja az egyetemet ).

Esetleg ha van annyi önszorgalmad, elkezdesz már egyetem előtt tanulni. A tanterv nyilvános, a tárgyakhoz pedig találsz megfelelő forrást az interneten ( könyveket, stb ).

Sok sikert.

2018. jan. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2018. jan. 15. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!