Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogásznak megéri tanulni, a...

Jogásznak megéri tanulni, a mai napokban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam, hogy nagyon sok a jogász és ha valaki befejezi a jogi egyetemet, akkor nagyon nehezen kap munkát. Igaz ez? Meg hogy pár évvel ezelőtt nagyon lecsökkentették az államilag támogatott helyek számát, mert túlképzés volt.

Ha megéri jogásznak tanulni, akkor melyik az a két egyetem, amelyik a legjobb képzést adja? A szegedi mennyire erős?

Azért kérdezem, mert jogra szeretnék jelentkezni, de ha nincs vele munkalehetőség, és megélhetés belőle, akkor választom a másik opciót.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 15. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak kapcsolataid, jó jogász vagy akkor megéri. Fogsz találni munkát. Egyetem alatt is érdemes kapcsolatokat szerezni/ápolni.
2018. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Sokat olvastam, hogy nagyon sok a jogász és ha valaki befejezi a jogi egyetemet, akkor nagyon nehezen kap munkát. Igaz ez?"


A legnagyobb hülyeség, erről a tévhitről magán a Szegedi Tudományegyetemen is tanultunk már! Mutass már egyetlen jogászt, aki munkanélküli! Elvégezni nem egyszerű, de aki kitart, biztosan lesz állása!


Arra, hogy melyik az a két egyetem, amelyik a legjobb képzést adja, természetesen az a válasz, hogy az SZTE! :)


Viccet félretéve, mindenki a saját egyetemét fogja mondani, ilyen és olyan érvekkel alátámasztva! A szegedi jó nagyon, és maga a város is isteni!

2018. jan. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.. én Pesten a Pázmányt ajánlom.
2018. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segitenek!
2018. jan. 16. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
én az ELTE-t,megéri!
2018. jan. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én is az ELTE-t ajánlom :)
2018. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valójában mindegy a két egyetem közül melyiket választod. Elvileg az ELTE-n nehezebbek a vizsgák, a tanárok szivatósabbak, de amúgy nincs szignifikánsabb különbség közöttük. ELTE könyvtára gyönyörű.
2018. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A könyvtárról csak ennyit:

[link]


:)

2018. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ELTE mindenképp. Ha 350 év alatt megfelelt az ott végzetteknek akkor szerintem nem lehet az olyan rossz 😏 A könyvtár tényleg nagyon szép btw.
2018. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!