Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi laboratóriumi képalkotó...

Orvosi laboratóriumi képalkotó diagnosztikai analitikus vélemény?

Figyelt kérdés

1. Mennyire nehéz bekerülni?

2. Mennyire nehéz a szak és mennyire nehéz benn maradni?

3. Megéri ezt tanulni?

4. Melyik magyarországi egyetemen a legjobb a képzés?

5. Ha utalom a fizikát akkor szenvedni fogok az egyetemen?

6. Mennyire nehéz és sok a kémia?



(főleg a labor analitikus és az orvosdiagnosztika érdekel. Az optometria vagy a képalkotó egyáltalán nem, de szívesen hallgatok véleményeket ezen szakirány tanulóitól/végzettjeitől :) )



2018. jan. 15. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

1. Szerintem nem nehéz bekerülni, 1 emelt érettségivel, nyelvvizsgával én 4 évvel ezelőtt simán összeszedtem 430 pontot.

2. Szerintem nehéz... vannak dolgok, amiket sokkal részletesebben tanulunk, mint az orvostanhallgatók. Persze, ezt ők nem ismerik el. Pl egy biokémia szigorlat dettó ugyanaz, mint az orvosisoké, de ott van még más szigorlat (szakiránytól függ). Sokan morzsolódtak le tőlünk, muszáj tanulni, hogy bent maradj. Itt nem lehet ellébecolni a dolgokat. Komoly, fontos dolgokról tanulunk. Kémia nagyon-nagyon kell hozzá. Nekem nem volt semmi alapom, de tanulással sikerült minden.

3. Attól függ mi a célod? Ha nagyon sok pénzt akarsz keresni, akkor nem éri meg ezt tanulni. Közalkalmazotti fizetést kapsz. Magánlaborokban sem fényes a helyzet, van, ahol nettő 80-90 ezret kapnak... De ha végzel még valami más szakot, ami erre épülhet, akkor biztos lehetnek jó esélyeid.

4. Szakiránytól függ. Miskolcin csak 1 szakirány van: képalkotó (röntgen, CT, MRI..), SOTE-n talán csak az optometria, DOTE-n 3 van (kutató, képalkotó, diagnosztikai laboros). Én DOTE-n vagyok, elég nehéz volt mindig is.

5. Szerintem főlek a képalkotósoknak kell a fizika, a laboros szakirányokon inkább a kémia számít.

6. Nehéz, de ha tanulsz nem lesz gond. Sok kémia kell. :D De nyilván nem vegyésznek tanulunk, szóval annyira nem brutál, de szerintem könnyebben fog menni. :)


Jut eszembe, DOTE-n van új szakirány: patológiai analitika. Ez a szövettanra, nőgyógyászati citológiára asszociál. Ha csak a patológia érdekel, akkor célszerű ezt választani.

Sima diagnosztikai laboros is tanulja ezeket a dolgokat, csak nem annyira részletesen, mint ezen az új szakirányon.

2018. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a válaszod :) Te melyik szakirányon tanulsz? A patológiai szakirányról még nem hallottam,utána is nézek. Van még időm az egyetemig,hiszen csak 10.-es vagyok,de a fakt választás miatt elkezdtem nézegetni,hogy mi kell,mert ha én pl. töriből érettségizem és természettudományos tantárgyból nem, az életben sem vesznek fel egy ilyen képzésre
2018. jan. 16. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segíthettem. :)

Én orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitika (nem a kutató laboros) specializáción vagyok. Szerintem ezzel a legkönnyebb elhelyezkedni. Sok helyre keresik.

2018. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg az a szakirány érdekel engem a legjobban :) Csak félek a kémiától,hiszen ebben az évben a szervest tanuljuk. Elég nehéz is emiatt nem tervezek abból is érettségizni. A fizikát meg gyűlölöm és sosem bírtam megtanulni. Bár nem hinném,hogy itt a nyomásról tanulnák és stb. Persze tudom,hogy a kémia elengedhetetlen ha a természettudomány érdekel. Egy nem osztályelső tanuló ( kb. 3,7-8 az átlagom összességbe) is bekerülhet és esetleg bírhatja is ezt? Tudom a 2. része a kérdésemnek emberfüggő mert ha meg lenne az elegendő szorgalmam és kitartásom akár az orvosit is meg tudnám csinálni, de sajnos nincs
2018. jan. 17. 20:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tényleg nulla kémia tudással mentem a szakra, és átküszködtem magam. Minden vizsgám sikerült elsőre. De tényleg sokat tanultam, reggeltől estig, annyi pihenővel hogy ettem, ittam, lefürödtem, aludtam... semmi mást nem csináltam.

Szorgalom kell hozzá, meg egy nagy sgg, amire le kell ülni és tanulni. :D Ez másképp nem megy. Hidd el, az egyetemen a magad ura leszel, senki nem fog unszolni, hogy tanulják mert ez így nem lesz jó. Nem tanulsz? Nem baj, megbuksz akkor. Itt nem lehet szerencsével meg nulla tudással átmenni. A tanárokat pont nem fogja érdekelni, hogy te nem tanulsz. Erősnek kell lenni és ki kell tartani. Na nem katonákat képeznek belőlünk sem, de oda kell magad tenni. Ha pedig tényleg ezt akarod csinálni, akkor a cél érdekében mindent be kell vetni! :)

Az átlagod nem éppen jó, de ha van szorgalmad, meg tudod csinálni!

2018. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális a téma,de én KDA-n vagyok Debrecenben. Ami téged érdekel mint OKLA,ODLA arról az alábbiakat tudom mondani:


*első 2 évben közös volt a tantárgy(több laboros mint képalkotós,így ez hasznoddá válik hogy alig tanulsz valami felesleget,mint pld. molbi 1-2; mikrobi 1-2--> képalkotósoknak szenvedés és felesleges volt a tárgy)


*matekot,fizikát,kémiát (12 KREDIT!!!)tanulni kellett mindenkinek,amivel megszenvesztették az embert (fizika 1.év 1.félév; kémia 1.év 1.félév+ fizikás tárgyak voltak később is gyakorlati szinten számolgatós dolgok amik teljesíthetőbbek voltak mint az 1.éves)


*szerintem megéri tanulni,elhelyezkedés sokrétű mind a KDA mind a OKLA,ODLA (+ Debrecenben bejött még a PA=patológiai analitika is tavaly-erről nem tudok nyilatkozni. Optometria viszont itt nincs)


*nálunk estek ki páran,illetve csúsztak is,de ez 2-3 fő volt a 28ból. Ők KDA-sok voltak és a bioszos tárgyakon csúsztak.


*specializáció választás után én úgy tudom az OKLA,ODLA utána rengeteg gyakorlati,számolgatós,pipettás órájuk volt,tömény biosszal a nyakukban (ugye a sejt működése fontos)


*az meg hogy melyik a legjobb képzés..én Miskolcot személy szerint gyengébb oktatásnak tudom ezen a téren.De!ha már kevésbé vészes legalább jobb jegyeid lesznek amivel az ösztöndíjat megpályázhatod ha esetleg oda mész ;)

2018. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!