Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hallottatok az üzemmérnök...

Hallottatok az üzemmérnök informatikus szakról?

Figyelt kérdés

Ha nem: [link]


Mi a véleményetek? Jövőre felvételizők, ti jelentkeznétek ide?



2018. jan. 15. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
A kezdeményezés határozottan jó, mert mégis csak egy egyetemre fog az illető járni és nem egy OKJ-t vagy valami tanfolyamot (Amiket mostanában mindenhol hirdetnek) fog elvégezni és egy fokkal jobb kódokat fog kiadni a kezéből így. Azonban ez csak egy felsőoktatási szakképzés, nem pedig felsőfokú alapképzés, tehát csak oklevél, nem pedig diploma jár érte.
2018. jan. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Amit írsz a végén az téves. Ez egy BProf jellegű képzés lesz, azaz Bachelor of Profession. Ez a felsőoktatási törvényben egy új fogalom (2017 tavasz). Olyan felsőfokú alapképzés, melyben a gyakorlat aránya (65%) magasabb az elmélethez képest. Tehát diplomát ad.


Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=DC8BmcTH_BI (20:30)

[link] (15. §. 3. bekezdés)

2018. jan. 16. 15:47
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Bár még nem tudom, hogy a BME-n mi lesz majd a 65% gyakorlat, de ez egy nagy lépés. Így végre nem kell a BSc diplomából "lejjebb adni", mégis lehet a piacra termelni szakembereket. Kíváncsi vagyok, hogy mit fog ez a mérnök informatikus szakkal csinálni, mert ott köztudottan nagyon magas az elmélet (számításelmélet, algoritmuselmélet, stb.). Lehet a végén népszerűbb lesz! :D
2018. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Amit írtál, azt nem tudtam, ez esetben ez egy jó előrelépés lehet az IT képzésnek.


A jelenlegi IT képzések (mérnökinfó, programtervező informatikus) hátránya tényleg az, hogy nem adnak megfelelő gyakorlati tudást a diploma mellé, ellenben jó elméleti tudást adnak. Remélhetőleg a magas gyakorlat-elmélet arány nem jár azzal, hogy ezt a képzést végzőknek nem lesz egy szilárd elméleti alapja.

2018. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem elveszett ötlet, de ismerem az erőforrásaikat és őszintén halvány lila gőzöm sincs hogy lesz erre kapacitás. Szerintem nekik se. :D A sima bsc képzésre is épphogy kijönnek emberrel.


Nem elkedvetleníteni akarok senkit, mert a szakma jó és sülhet el ez pozitívan. Egyszerűen tanárok kellenének, nagyon sok, motivált, jól fizetett, jó előadó képességekkel rendelkező, lehetőleg fiatal. Meg egy bombabiztos, bizonyos százalékában online is végezhető tanterv.

2018. jan. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó pontosan leírta. Így sincs tanár, majd még több fiatal gyakvez - labvez lesz, akik meg csak nem tudják olyan szakértelemmel, széleskörűen átadni az anyagot feltétlen. Nincs erre ember, kiváncsi vagyok mi lesz.
2018. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg az a két év csak elmélet lesz, és a gyakorlatot (és labort) a cégeknél szerzik meg a 3. évben.
2018. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Ezt az alacsonyabb pontszámú felvételizőknek találták ki.

Akkor inkább már sokkal inkább duális az OE-n vagy PE-n, az BSc diplomát ad.

A BProfról csak elméleti lehetőséged lesz MSc-re menni, gyakorlatban ez nehéz lesz, mert nem ez a cél, hanem minél előbb kimenni dolgozni a gazdaságba.

De egyébként az a BProf képzés lesz az OE-n is, majd gondolom jan. 31 után lehet rá jelentkezni a felvin. De inkább duális, mint ez (nyilván ez is egyfajta duális, de a BSc-s jobb)

2018. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Bár nem szívesen reagálok az 58%-os trollra, de MProf is. A "BSc jobb" - igen olyan dolgokat érdemes összehasonlítani, amik közül az egyik még ki sem volt próbálva.
2018. jan. 20. 21:38
 10/17 A kérdező kommentje:
*...lesz MProf is.
2018. jan. 20. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!