ELTE nyelvszakok mit lehet?

Figyelt kérdés

Szakfordito/mufordito/tolmacs lenne a vegcel.

Kb. anyanelvi szinten beszelem az angolt es talan A1 szinten a nemetet.

Elte anglisztikan gondolkodtam de nagyon erdekel a klasszika filologia is. Most viszont olvastam, hogy felvehetnem akar az egyiket a masik melle minornak? Ez pontosan mit jelent? Es melyikkel lenne erdemesebb jobban foglalkozni? Az anglisztikat csinalnam rendesen es adna egy nagyon jo alapot a szakforditashoz, de nagyon erdekel a latin es az o gorog nyelv is amit a klasszikan tanitananak. Viszont ha anglisztikara mennek es felvennem minornak a klasszikat, akkor utana az kizarna a szakosodast szakforditora nem? Legalabbis ilyet mondtak nekem, hogy vagy 2 szakosodas vagy 1 minor.

De meg a germanisztikan is gondolkodtam, talan hasznosabb lenne az angol-nemet kombo, de gimiben kotelezo a nemet es nem szeretem, azert nem foglalkoztam vele.

Szoval... nem tudom melyiket szeretnem jobban, mindketto nagyon erdekel, es nem latom at tisztan a lehetosegeimet.


2018. jan. 19. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Én osztatlan, kétszakos tanérképzésre mennék, akkor is ha nem akarsz majd tanítani; Angol-latin vagy angol-német szakra.
2018. jan. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anglisztikára felelseges menned. Angolul ma már alap, hogy mindenki tud, angol tolmácsokból is van bőven elég. Ebből nem nagyon tudnál megélni.


Inkább kezdj el valami ritkább nyelvet tanulni, menj japán, kínai, orosz, arab stb szakra, és kombinálhatod az angollal is. Sokkal jobb lehetőségeid lesznek. Tolmács szakmában 1 idegen nyelvet beszélni egyenesen ciki és tényleg nem fogsz megélni belőle(ha csak angol). Vagy pl van egy rokonom, aki elvégezte a jogit meg a tolmácsképzőt is, és bírósági fordító lett.

2018. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első: miért menjen osztatlan tanárképzésre, ha nem akar majd tanítani?
2018. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mert ott mindkét szakot normálisan elvégzi, nem úgy mint amikor van egy alapszak, ami még okés is, de a minor az csak egy lebutított semmiség.
2018. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó butaságot ír. Én jelenleg azért vagyok kétszakos, mert egy nyelvi minort vettem fel. A főszakosokkal voltam egy órán, csak a tölteléktárgyak maradtak ki, ugyanannyit kellett teljesítenem, mint egy főszakosnak, és úgy gondoltam, ha már ennyit dolgozok, miért ne legyen két diplomám. Egy évet végeztem el a nyelvi szakból főszakosként (elvégeztem a tölteléktárgyakat is, meg egy olyan minor alapozóit, amit idén ősszel vesek fel hivatalosan), és jelentem, semmivel nem volt nehezebb két főszakkal és két kamu minorral, mint egy főszakkal és egy erős nyelvi minorral. Az első főszakomon utolsó évben leadtam a minort és felvettem a specializációt, és még így se volt nehezebb, a specializáció tényleg nem ad olyan plusz tudást, inkább elmélyíti a már meglévőt, de a minor-rendszer pont azért jó, mert belekóstolhatsz egy másik szakba :)
2018. aug. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!