Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként milyen irányba induljak...

Nőként milyen irányba induljak el?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, kezemben egy érettségivel. Úgy gondoltam, hogy mielőtt eldönteném, hogy mit szeretnék tanulni, elmegyek dolgozni. Sajnos a terveim nem váltak be, ugyanis rá kellett jönnöm, hogy egy érettségivel esélyem sincs. Viszont egyszerűen nem tudom, hogy nőként melyik szakma az, amellyel jól lehet keresni és tényleg hiányszakma. Sajnos az egyetemi tanulás kizárva, nincs lehetősége szüleimnek a költségekre, így a tervem az, hogy tovább keresgetek és némi pénzt összegyűjtök egy tanfolyamra. Szépen kérlek titeket, hogy írjatok szakmákat, amit egy nő tudna végezni. Logisztika nem érdekel, esetleg programozásról, ill. HR-ről van valami tapasztalatok? Ez nem azt jelenti, hogy ebben az irányba indulnék el, szeretnék tapasztalatokat meghallgatni.

2018. jan. 19. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Ha államira bekerülsz, milyen költségek merülnek fel? Ha nem vagy kolis, még kevesebbet kell költeni, mint gimiben.


A programozás hiányszakma és jól lehet vele keresni, de egyetemen nagyon nehéz, nagyon som matek kell hozzá + otthoni gyakorlás, de mindenképp kifizetődő.

A HR meg tucatszak, nem is gondolkoznék rajta.

2018. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Gimiben még járt utána családi pótlék, egyetemista után semmi... Ellenben a könyvek, vizsga/zh felkészítők, különórák sokkal drágábbak.

És a legtöbb egyetemen államin is mindenért pénzt kérnek, szóval nem olcsó mulatság egyetemre járni. Az meg a másik, ha eddig keresete volt, akkor még nagyobb váltás, hogy hirtelen teljesen eltartott legyen, mert ugye első(-második) évben maximum alkalmi munkákat lehet vállalni egy komolyabb szak mellett.


Én is 21 éves lány vagyok, hasonló helyzetben, csak én elkezdtem az egyetemet (államin), de nem bírtuk anyagilag, szóval abbahagytam.


Én végül a fogászati asszisztens OKJ mellett döntöttem, szerintem ez egy szép szakma, jó lehetőségekkel. Kifejezettenn lányoknak való, és ami nekem nagyon tetszik, hogy szép, igényes környezetben dolgozhatok majd (maánrendelő). Ha 1-2 év múlva sikerül elhelyezkednem egy biztos munkahelyen, akkor még levelezőn újra be is tudok iratkozni az egyetemre. :)

2018. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom ti hova jártatok államira, de nekem 3 év alatt egy forint kiadásom nem volt, ami az egyetemhez lett volna köthető. Sőt, még ők fizettek nekem (tanulmányi ösztöndíj). Ha jól tanulsz, és vizsgákra is rendesen készülsz, akkor egy forintot sem kell kifizetned pótvizsgákra, tárgyak újrafelvételére stb. Magánórákra meg végképp nem.
2018. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Igen, az utolsóval értek egyet. Csomó anyag fent van PDFben, tehát könyveket se kell venni, illetve ha sikerülnek a vizsgák, akkor egy fityinget nem kell UVra meg kreditbüntetésre befizetni.

Ha meg rosszul áll anyagilag a család, akkor arra van szoctám, egyetem kezdésekor egy nagyobb összegű egyszeri támogatás (50-60 ezer, nem emlékszem pontosan),bursa hungarica stbstb + tanulmányi ösztöndíj a 2. félévtől.

Szóval van amiből meríteni. Programtervezőn meg amire szüksége lesz, az 5 toll, 3 szövegkiemelő, és 2 köteg A4 es lap.

2018. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Egyenlőre viszont nem gondolkodok egyetemen, államire nem kerülnék be sajnos, hiába tanultam rengeteget (és sajnos ez az, ami nagyon elszomorít, tényleg sokat tanultam középiskolai éveim alatt, stresszhatás miatt sok mindent elrontottam érettségin). Szóval eddig a HR kilőve, fogászati asszisztens és programozói a pozitívum. Rengeteget olvastam a JAVA programozás után, esetleg van valakinek tapasztalata erről? Itthon próbálgattam az alapokat, nekem tetszett, bár nem tudom milyen lenne a későbbiekben. Egyik ismerősöm egy programozói OKJ tanfolyamot végzett el és már a tanfolyam alatt elment egy állásinterjúra, ahol megoldott egy feladatot és azóta is ott dolgozik nagy keresettel. Olvastam, hogy a programozás egy egész életen át való tanulás. Én kéttan kereskedelem-marketing, ill. gazdálkodás-menedzsment szakon végeztem, angol volt a fő nyelv, viszont a szakmámban kb. csak jutalékos munkákat találtam. Ha valakinek van esetleg még ötlete, tapasztalata, meghallgatnám :) Fogászati asszisztensről még nem hallottam sokat, arról esetleg valakinek még vélemény?
2018. jan. 20. 10:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Ill. az egyetemre visszatérve, bocsánat, én fogalmaztam rosszul. Államira nem kerülnék be, nincs meg a pontom, ezt az előző válaszban leírtam és egy Úr/Hölgy írta, hogy szoctám. A szüleim elváltak, mindketten jól keresnek, viszont Édesapukám nem támogat, Édesanyukám pedig csak a testvérem iskolai kiadásait fínanszírozza, így ezért nem tudnék fizetős egyetemre menni, még ennyit szerettem volna hozzáírni.
2018. jan. 20. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!