Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mitől függ hogy lehet-e...

Mitől függ hogy lehet-e valaki magántanuló? 16/L

Figyelt kérdés

Budapesten élek, Székesfehérvárra járok szakközép iskolába. Tudtam hogy messze van, kb. 1 óra az út de nem nagyon volt más lehetőségem ezen az iskolán kívűl (magánügyek miatt). Semmiképp sem akarok iskolát váltani, valószínüleg nem is tudnékés kollégiumba sem szeretnék menni. 9-es vagyok most, és elegem van már abból hogy hazaérek 16óra körül, tanulok és semmi szabadidőm nincs, nincs magánéletem sem, korán kell lefeküdnöm mert minden nap 4:30kor kelek. Sportolni vagy edzeni is el akarok kezdeni már hónapok óta, de kimerült vagyok és nincs is rá időm.

Ez valószínüleg nem csak velem van így mert ez a túlterheltség probléma nagyon sok diákot érint. Kb. 4es az átlagom. Elég beteges vagyok, minden virust elkapok, nagyon sok órányi hiányzásom van.

Szerintem sokkal könyebben és gyorsabban tudnék tanulni itthon, és több szabadidőm lenne.

Érdekel hogy hogy lehet magántanuló lenni, szülői kérelemmel, vagy csak ha valami nagyon nyomós okod van rá? Ha a második akkor a lakóhely és az iskola közötti távolság elfogadható ok-e?

Milyen gyakran kell így bejárni iskolába? Dolgozatokra be kell menni, vagy csak fél évnél és év végén kell osztályozó vizsgát tenni?

Ha esetleg van közöttetek magántanuló, akkor mennyire nehéz így tanulni, ha osztályozót kell csinálni arra mennyire nehéz egy fél éves anyagból felkészülni? Javult vagy romlott az átlagtok amióta otthon tanultok?

Mi miatt lettetek magántanulók?

A válaszokat előre is köszönöm. 16/L



2018. jan. 23. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy ez így húzós, de sajnos nem elég nyomós érv. Ahhoz vagy orvosi javaslat kell vagy valami főállás (sportoló, színész stb.)
2018. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak középsuliban olyan osztálytársaim, akik másfél órát utaztak a suliba oda is, vissza is. Nem lettek magántanulók. Elhiszem, hogy nehéz, de mikor jelentkeztél ezzel számolnod kellett, hogy benne van. :)
2018. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kérelmezzétek meg a magántanulói státuszt. Valószínűleg engedélyezni fogják, mivel így javulna a tanulmányi eredményed.
2018. aug. 21. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, amúgy én is magánzanuló vagyok. Azóta vége a tanévnek, végül mi lett, ha szabad kérdeznem?
2018. aug. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!