Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász hallgatók! Budapesten...

Jogász hallgatók! Budapesten melyik az a jogi egyetem ahol nem kell közgázt tanulni (ha van egyáltalán ilyen)?

Figyelt kérdés

Első sorban az ELTE-n szeretnék jogot tanulni, de tudom hogy ott a közgáz elég kemény. Pázmányon vagy Károlin mi a helyzet? Más szempontokból is várom a válaszotokat.

Hol milyen alapjában az oktatás, miért ajánljátok/nem ajánljátok az adott intézményt?

Minden tanácskt és információt szívesen veszek.

Előre is köszi!



2018. jan. 24. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol kell minimális közgazdaságtant tanulni, ahogy a a közgázosoknak is kell jogot.
2018. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg egyiken sem olyan nehéz a közgáz, de mindegyiken kell tanulni. Ne ez alapján döntsd el, hogy hova akarsz menni
2018. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb tárgyaid is lesznek, mint a közgáz. Hidd el :D


Nem kell parázni tőle, csak gondolj bele, hányan megcsinálták már.

2018. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n általában 2-essel mindenkinek meglesz előbb vagy utóbb. Van, akinek akár jobb jegy is születik, van, aki nem tudja első évben megcsinálni, de végül mindenki túllesz rajta. Ne ez alapján dönts! Ez a legkevésbé fontos szempont véleményem szerint.:)
2018. jan. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most vagyok harmadéves. Szerintem a közgáz volt az egyik legkönnyebb tárgy. Ne ez alapján válaszz. Ennél csak nehezbb tárgyaid lesznek.
2018. jan. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pázmány másodéves vagyok, közgáz tényleg az egyik legkönnyebb tárgyak közé tartozik első félévben... :D

Viszont erre épülnek majd később, még ha nem is közvetlenül felsőbb éves tárgyak. Pl második féléves pénzügyi ismeretek tárgy erre épül, arra meg majd 5. félévben a pénzügyi jog, arra a püj2...

2018. jan. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

anno közgazdaságtanból (bevezetés a mikroökonómiába, makroökonómiába) csak a fogalmakat kérdezték tőlünk volt számításos is, de összességében a definíciók tudásával megkaptuk a kettest :-) Ha tudtad a definíciókat simán megvolt a vizsga úgy is, hogy nem tudtál számolni...viszont ha számítások tökéletesek voltak, de nem mentek a definíciók elégtelen lett. Meg is mondta a prof, hogy a jogász hallgatók segghu...lyék matekból :-)


Statisztikából pedig a mai napig nem tudom, hogy mentem át....azt tudom, hogy volt valami táblázat és kínomba összeadtam meg kivontam a számokat...aztán legnagyobb meglepetésemre elégségest kaptam :-)


Viszont ennek ellenére a legnagyobb szerelem pénzügy joggal volt mindkét részéből jelesre kollokváltam....nagyon adta a tárgy :-)

2018. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ELTE-n a közgáz nem olyan nehéz ha a szemináriumot jó emberhez veszed fel és ha tanulsz rá. 😁
2018. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet ötösre is hozni a közgázt ELTE-n. Sokkal durvább targyaid lesznek annál :D
2018. máj. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!