Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 9. osztályba mit érdemes...

9. osztályba mit érdemes megjelölni ha az orvosi egyetem lenne a cél? ( pl. : inkább nyelvi osztály, vagy inkább emelt biológia )?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 22:55
 1/5 anonim válasza:
83%
szerinted? nézd meg a felvételi követelményt és amelyik tantárgyra a legnagyobb hangsulyt fektetnek, legtöbb pontot kap arra a tárgyra kell jobban rákeküdni. A jobb gimnáziumokban mindenhol emelt szinten lehet nyelvet tanulni, mivel ma már az összes egyetemi felvételin sok pont jár a nyelvvizsgákért. Viszont a kéttannyelvű iskolákban nem biztos , hogy tényleg olyan hangsulyt fektetnek a természettudományos oktatásra.
2018. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nyelvre menj!

Két nyelvből használható nyelvtudást szerezni sokkal több idő és energia, mint felkészülni az emelt biológia és kémia / fizika érettségire!

Saját tapasztalatom: nyelvtagozatra jártam (nem NYEK-re), még fakultáció sem volt, csak fizikából, de én kémiát választottam. Ketten is bejutottunk a SOTE-ra egy osztálytársammal, emellett mindkettőnknek volt egy felsőfokú és egy középfokú, biztos alapokon nyugvó nyelvtudása!

Semmi hátrányát nem érzetem soha annak, hogy gimi alatt "csak" az emelt érettségik követelményrendszerét tanultam meg, plusz dolgokat nem, viszont egy csomó évfolyamtársam még most küzd azzal, hogy legyen egy darab középfokú nyelvvizsgája - ami most az egyetemi tanulmányoktól / pihenéstől veszi el az időt.


Az első három évben csak arra törekedj, hogy az érettségi tárgyakból + a két felvételi tárgyból 4-5 legyél, 11. végén lehetőleg ne veszíts hozott pontokat + legyen min. 1 középfokú nyelvvizsgád!


Én a kémia számolásokat az utolsó szabad nyaramon kezdtem (az nagyon jó volt, hogy suliidő alatt ezzel már nem kellett olyan sokat molyolni), az elméletekre meg csak utolsó évben készültem.

2018. jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Emelt biológia és emelt kémia vagy fizika érettségi kell majd, illetve lehet, hogy már egy nyelvvizsga is.

Mindegyikre fel lehet készülni nem tagozatos osztályban is. Ha nyelvből elég jó vagy ahhoz, hogy szerezhess gimi végéig tagozat nélkül nyelvvizsgát, én inkább biosz-kémia szakra mennék, max. külön nyelvtanárhoz járnék.

De ha gondod van a nyelvekkel, és jól megy a kémia, biosz, akkor lehet, hogy jobb a nyelvre ráfeküdni, főleg az elején, amikor még nem nagy az érettségi nyomás, és bioszt, kémiát elég faktnak felvenni majd 11.-12.ben

2018. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2018. jan. 27. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
emelt biosz de a nyelvet ne hanyagold el mert nagyon ugy néz ki hogy 2020 -ra már középszintü kell egyáltalán hogy mehess egyetemre (felvetettek egy ilyen javaslatot sajnos és ugy áll a dolog hogy be fog következni kivéve ha leváltják holnap ezt a csürhebandát)
2018. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!