Programozást hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Most végeztem az egyetemen mint gépészmérnök. De nagyon érdekelne a programozás is C++ és java főleg. Tudom, hogy az interneten minden fent van ezeket és megtanulható sok szorgalommal. De azon gondolkozom, hogy lehet érdemes lenne egy OKJ-t vagy akár valamilyen infós alapszakot pl.: mérnök informatikus elvégezni. Mert gondolom azért ott jóval többet kapsz mintha magamban tanulnám az internetről. Főleg azok véleményét kérem akik jártak vagy járnak ilyen szakra. Mennyire alaposan oktatják a programozást?

2018. jan. 25. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Programozás szinten az alapok alapjait oktatják az egyetemen (az ipari környezetben történő fejlesztéshez képest). Utána csak a hallgatón múlik, hogy mennyi pluszt rak bele. Előnye, hogy viszonylag sok terület van érintve, így sok terület alapjával tudsz megismerkedni (ergo rá vagy kényszerítve). Ezáltal könnyen el lehet dönteni, hogy mi az a terület, ami érdekel (meg persze ha a későbbiekben egy más területtel kell foglalkoznod, akkor nem lesz full ismeretlen).
2018. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Épp a minap beszélgettem egy ismerőssel. Azt mondta, hogy az egyetemen szerzett tudása már akkor elévült volt, amikor a suliban elmondták. A lényeg a gyakorlatban van, a cégek sem kérik a diplomát. Inkább egy gyakorlatias tanfolyam és aztán valódi munka, mint kidobott idő az egyetemen.
2018. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg a gyakorlatban van, a cégek sem kérik a diplomát." - Valóban sok cégnél nem elvárás, de nagyon sok cég kér legalább egy BSc-t. Nem a szakmai tudás miatt, hanem előszűrésként (jelentkeznek több százan pár pozícióra, nyilván nem tudnak mindenkit behívni).

Nyilván a kérdezőnél ez nem hiszem, hogy gond lenne (gépészmérnök BSc-vel is fel fognak venni, ha értesz hozzá). Csak leírom, nehogy valakit megtévesszen. És ismétlem, nem azt mondtam, hogy diploma nélkül ne lehetne állást találni, csak nagyon sok kapu zárva marad.

2018. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet ezzel a kiegészítéssel. A cégeknél (első kézből tudom, felvételiztetővel beszéltem) nem az iskola az előszűrés, hanem a szakmai tapasztalat. Nem aszerint szűrnek, hogy kinek van diplomája, hanem aszerint, hogy ki-hány éve fejlesztő. Így ha jó tanácsot akarunk adni a kérdezőnek, gyakorlatorientált képzést és munkahelyet keres, amilyen gyorsan csak tud, és szerez pár év szakmai tapasztalatot, diploma helyett.
2018. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megfontolandó egy proginfó alapszak három okból:

1. Jól mutat egy ilyen diploma álláskeresésnél.

2. Valami hasznosat azért csak tanulsz.

3. Gépészmérnökként a matekos tárgyaidat valószínűleg be tudod számíttatni, így nem kell olyan sokat dolgoznod az újabb diplomáért.


Ha az alapszakot esetleg túl soknak gondolod, felsőfokú szakképzésben is tanulhatsz programozást, úgy csak két év a képzési idő.

2018. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

#4 Nem akarlak meggyőzni, mindenki úgy formálja az álláspontját, ahogy akarja. Valóban pontatlan voltam, pályakezdőkre vonatkozott a válaszom (diplomanélküli pályakezdőként nehéz betörni az IT piacra). Nyilván ha valakinél ott lóg a +5 év fejlesztői tapasztalat, akkor édes mindegy. Viszont nem mindegy, hogy azt a +5 évet hogyan és milyen körülmények között szerzi az ember. A tapasztalattal a diploma úgymond "elévül", de pont a bezáródó kiskapuk (amikről korábban írtam) pályakezdőknek szól.


(Másrészről nem egy multiról tudok, akiknél igenis elvárás a diploma, fejlesztőnél is. Sőt, továbbmegyek, van olyan multi - Magyarországon is elérhetőek, ahol MSc az elvárás. Miért? Mert a magyar oktatási színvonalat figyelembe véve, azt becsülték meg, hogy mesterképzés végére lesz eléggé felkészült - elméletben, és nyelvtudásilag.)

2018. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!