Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi? Magyar...

Emelt érettségi? Magyar irodalom és nyelv vs történelem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék emelt szintű érettségit tenni (2010-ben érettségiztem, továbbtanulás miatt kell az emelt). Azon gondolkodom, hogy magyar nyelv és irodalomból tenném le, de a történelem is felvetődött. Egyedül, tanár nélkül fel lehet készülni valamelyik emelt érettségire? Amennyiben igen, hogyan? Nyilván az elmúlt évek érettségijeit végig fogom böngészni, és gyakorlok rajta, de kicsit vissza kellene "állítani" az agyam a tanulásra, és egy általános frissítés kellene nekem. De hogyan? Milyen könyvből tanuljak? Szeretek tanulni, mindig is irodalomból és töriből voltam a legjobb, imádok olvasni, ezzel nincs gond. Ajánlanátok nekem kérlek valamit, hogyan is üljek neki? Előre is köszönöm!

2018. jan. 25. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Magyarból nagyon sokat kell olvasni, töriből is kell a háttérinfó. Vannak összefoglaló érettségi felkészítő könyvek, mindkét szinten.
2018. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!