Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egészségügyi problémák...

Milyen egészségügyi problémák miatt utasíthatják el egy jelentkező felvételét az Állatorvostudományi Egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy melyek azok a rendellenességek , egészségügyi problémák, betegségek ami miatt az elutasíthatják valaki jelentkezését az Állatorvostudományi Egyetemre?

Számít a magasság, vagy az ha valaki gyengén látó?



2018. jan. 25. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem számít, de azért valljuk be, hogy állatokkal kell állatorvosként foglalkozni, szóval a jó fizikum nagyon is fontos. Bocs, a megfogalmazásért, de egy vaksi törpe számára nem ez a legkönnyebb hivatás :)

ui.:az alkalmassági vizsgán szerintem eddig mindenkit átengedtek

2018. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van szemvizsgálat (tábláról szokásos betű-szám leolvasósdi), hogy mennyi alatt nem megfelelt az eredmény, azt nem tudom, nem hiszem, hogy olyan nagy lenne a baj. :)
2018. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2018. jan. 28. 00:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerősöm -12-es dioptriával csinálta meg az orvosi egyetemet és OTDK-2. helyezett is lett. Most egy nagyon menő kórházban dolgozik, klinikusként.
2018. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a fizikum az mind1 lenne, igazából lefogni egy állatot az asszisztens feladata lenne. Ezért sem értem miért annyi a nő köztük, de nem akarok provokálni senkit...

Illetve ha vadabb a kutyus pl. akkor köpőcsővel altat a doki és az assziszten pakolja az asztalra.


De amúgy egy állatorvos semmit nem köteles elvállalni. Ha valamit a fizikai hiányosságaiból nem képes vállalni, vagy legalábbis Ő úgy gondolja, akkor egyszsrűen nemet mond. Akkor sem hal éhen, mert még fogadhat kisebb testű kutyákat, macskákat, rágcsálókat, madarakat és HÜLLŐKET. Na a hüllőkhöz értő állatorvosokból akkora a hiány, hogy az átlag felelős hüllő tartó inkább viszi a beteg állatot egy tapasztaltabb hüllőshöz mint dokihoz (sajnos).

2018. júl. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!