Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmák vannak, ahol...

Milyen szakmák vannak, ahol hullákkal lehet foglalkozni?

Figyelt kérdés
Főleg alacsonyabb végzettséggel (érettségivel vagy okj-vel) végezhető szakmákra gondolok, nem feltétlenül a patológusokra. Pl tudom, hogy az USA-ban vannak olyanok, akik azzal foglalkoznak, hogy a halottakat megmossák, felöltöztessék, kisminkeljék a temetésre. Ilyesmi van itthon is?

2018. jan. 26. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Áh, itthon ilyen nincs! Igazából minden ország az USA-ba küldi mosdatni/sminkelni a holtakat...
2018. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itthon még nem láttam olyan temetést, ahol az elhunytat nézegetni lehetett volna. Azt a hullát nyilván nem sminkelik ki, akit nem fog látni senki.
2018. jan. 26. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen sok temetésre jársz, hogy ilyen jó statisztikád van? Itthon is van lehetőség nyitott koporsós temetésre. Az lehetséges, hogy esetleg idehaza annyira nem szokás mint mondjuk az USA-ban. Ezt nem tudom. De ha rákeresel a neten, akkor van lehetőség nyitott koporsós temetésre. Ebből következőleg valakinek itthon is el kell végezni a fent leírtakat.
2018. jan. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szenes43 válasza:
75%
Vannak olyan temetkezési vállalkozók akik meggyőzik a hozzátartozókat hogy ünnepi ruhában,kisminkelve,pedikűrözve mutat majd szépen az elhunyt ha betolják a hamvasztó kemencébe. Végül is ez művészet főleg ha a Hév alól szedik ki a delikvenst és már a Hév megkezdte a pedikűrözést.
2018. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mai gyöngyszem:))
2018. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
59%
Te beteg vagy! Nekem ápolónőként volt szerencsém (vagy inkább balszerencsém) látni meghalni embereket. Addig örülj még nem látsz ilyet. Másrészt hullának nevezni más ember szereteit, ahhoz is gratulálni tudok. Idióta
2018. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ennyire felkorbácsolom a kedélyeket egy ilyen kérdéssel...

Tudom, hogy van lehetőség nyitott koporsós temetésre. Ettől függetlenül még soha nem jártam ilyenen, és nem is hallottam, hogy az ismerőseim közül bárki részt vett volna ilyen temetésen. Csak azért nem igazán szeretném pazarolni az időmet és a pénzemet egy tanfolyam elvégzésére, hogy mondjuk 2 évente egyszer vegyem hasznát.

Az ápolónőnek: egészségügyi szakon tanulok, én is láttam már halottakat, haltak már meg rokonaim, közeli hozzátartozóim. Nem gondolom, hogy olyan szörnyű dolog hullának nevezni olyan halottakat, akiket nem ismertem és semmi közöm nem volt hozzájuk életükben. Nem hangzik túl jól, de nekik már édes mindegy, hogy hogy nevezi őket az ember. Ettől függetlenül együttérzek a hozzátartozókkal, nyilván nem azt a szót használnám, amikor velük beszélek.

Amúgy érdekes, hogy ha valaki ilyesmi dolgokkal szeretne foglalkozni, az egyből egy beteg állatnak van minősítve. Egy patológus is beteg, aki életeket ment amellett, hogy halottakkal foglalkozik? Nem tudom, mi betegség van abban, ha valaki tisztelettel, hozzáértéssel végzi a munkáját.

2018. jan. 28. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!