Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szerzek egy diplomát,...

Ha szerzek egy diplomát, akkor egy másik egyetemre csak a diploma-pontommal jelentkezhetek, vagy ugyanúgy az érettségi pontjaimat is használhatom?

Figyelt kérdés

Tehát, ha most elvégzem a mostani egyetemet, és megkapom a diplomát ami tegyük fel 4-es értékelésű (360pont).


Én pedig szeretnék egy másik egyetemre jelentkezni ezután, akkor köteles vagyok a megszerzett diplomám pontját felhasználni, vagy, ha az érettségi pontjaim jobbnak számítanak, akkor azt is felhasználhatom, ha akarom?


(mielőtt valaki félreértené a kérdést, tudom, hogy egyszerre a kettőt nem lehet)


2018. jan. 27. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Figy csak felvilágosítalak a diploma pontod mesterképzésre kell a középiskolás érettségi pontod kell egyetemi felvételihez na gondoltad volna?
2018. jan. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást!
2018. jan. 27. 00:55
 3/9 A kérdező kommentje:

Most pedig én világosítanálak fel arról, hogy például a Pázmány jogi karán elfogadják bármely más egyetemen szerzett diplomát is. Az 5-ös diploma 400 pontot ér, a 4-es 366 pontot stb...


A kérdésem pedig erre irányult, hogy ha például ide jelentkeznék, akkor köteles lennék-e a diplomám eredményével jelentkezni, vagy választhatom azt is, hogy az érettségi eredményemmel jelentkezek?

2018. jan. 27. 01:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

“A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket - amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek - a felsőoktatási intézmények a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél figyelembevételével is rangsorolhatják a Tájékoztatóban közzétett módon. Ebben az esetben a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele.


Az oklevélért adható pontot alap- és osztatlan képzés esetén 280 és 400 pont között, míg felsőoktatási szakképzés esetén 240 és 400 pont között arányosan kell megállapítani.“


A kiemelt rész:

“oklevél figyelembevételével IS rangsorolhatják”

Nem kötelező, nyilván ha úgy több a pontot, akkor éri meg azt figyelembe venni.

2018. jan. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Az nem egyetem, hanem egy pecshimbálda. Én Egyetemekről beszéltem, kis felvilágosodott plebecském.
2018. jan. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Azt valasztod, ami neked kedvezobb.
2018. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vodafonelive ***** válasza:
Idén és jövőre még nem kötelező a nyelvvizsga, de a diploma mellett összesen 1 darab középfokú nyelvvizsga többlet pontnak számít? Tehát a diploma ér mondjuk 280 pontot, mert kettes és emmellett egy darab középfokú nyelvvizsga 28 pontot vagy csak a 280-al számolnának?
2018. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 27. 10:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A plusz pontokat a diplomádból számított alap pontokhoz adják hozzá.
2018. jan. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!